Sanatın Dijitalle Buluştuğu Platform: Mode Art

Küresel olarak tescil ettirdiği USECASE Mobility®️ kavramını evrensel bir dil olan sanatla anlatan Togg, dünyanın ilk çevrimiçi dijital sanat yayın platformu Mode Art ile akıllı cihazları birer sanat galerisine dönüştürüyor. Togg’un dualite dünyasındaki ‘İnsan-Teknoloji’, ‘Doğu-Batı kültürleri’, ‘Akıl-Kalp’, ‘Birlik-Çokluk’ gibi kavramlar, T10X ekranlarından kullanıcılarla buluşuyor.

Kullanıcı odaklı (user-centric), akıllı (smart), empatik (emphatic), bağlantılı (connected), otonom (autonomous), paylaşımlı (shared) ve elektrikli (electric) olarak tanımladığı özelliklerini temsil eden USE CASE Mobility® kavramını dijital sanatla ifade eden Togg, dünyanın ilk çevrimiçi dijital sanat yayın platformu Mode Art’ı kullanıcılarının hizmetine sunuyor. Togg’un dijital platformu Trumore ile Neva XR tarafından geliştirilen dijital sanat uygulaması Mode Art, akıllı cihazları birer sanat galerisine dönüştürüyor. Kullanıcılar bu uygulama ile T10X’lerinde özgün dijital sanat eserlerini görüntüleyip sergileyebiliyor; eserleri indirip, arka planı bir sanat galerisine dönüştürebiliyor.

Akıllı cihazı kişiselleştirmenin estetik yolu  

Mode Art, akıllı cihazın araç içi ambiyansını kişiselleştirme imkânı sağlayarak, estetik arayışa yeni bir yön veriyor. Ayrıca, kullanıcıların kendi NFT koleksiyonlarını sergilemelerine olanak da tanıyor. Sanatseverler uygulama ile dünya genelindeki sanat eserlerini keşfedip sanatçıların çalışmalarını yakından inceleme fırsatı bulurken, dijital sanat eserlerine erişilebilirlik de artıyor.

Eşsiz koleksiyonlar ve sanatçılar yer alıyor

Mode Art uygulamasında, ‘İnsan-Teknoloji’, ‘Doğu-Batı’, ‘Akıl-Kalp’, ‘Birlik-Çokluk’ gibi Togg’un dualite dünyasından yola çıkarak eser üreten sanatçılar Can Büyükberber, Nohlab, Mehmet Kızılay, Selay Karasu,  Ahmet Said Kaplan, Güvenç Özel, Tiber Ergür ve Berkan Alkan’ın çalışmaları yer alıyor. Kullanıcılar, ‘Anadolu Mirası’, ‘Dünya Dışı’, ‘Makine Görüleri’, ‘Neo-Doğa’, ‘Işık Sanatı’ , ‘Spektrum’ ve ‘Gerçeğin Ötesi’ başlıklarını taşıyan, her biri eşsiz koleksiyonlar arasından bir seçim yapabiliyor.

Müzik terapi de var 

Uygulamanın bir diğer özelliği ise müzik terapi. Kullanıcılara müzikle meditasyon yapma imkânı sunan Mode Art, klasik Türk müziğinin derinlikleri ile sesin iyileştirici gücünü birleştirerek benzersiz bir müzik kütüphanesi seçeneği yaratıyor.

Akıllı cihazı olmayanlar da Trumore üzerinden Mode Art’ın sayfasından koleksiyonları inceleyebilecek. Mode Art uygulaması Trumore dijital premium üyelerine sunuldu ve 2023 yılı T10X teslimatlarında standart olarak yüklü.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri İnstagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri Linkedin hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

İlgilinizi Çekebilecek Diğer İlham Al Yazılarımız

Tuhaf Girişim Hikayeleri

Girişimcilerin Mutlaka İzlemesi Gereken Tedx Konuşmaları

Bu Ünlü Logoları Orta Çağ Temasında Tanıyabilecek Misin?

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.