/

Samsung’un Yeni One UI 6.1 Güncellemesiyle Galaxy AI, Daha Dazla Galaxy Cihaza Sunuluyor

Samsung

Samsung Electronics, Galaxy AI’ın daha fazla modelde kullanılmasını sağlayarak mobil cihazlarda yapay zeka çağını hızlandırıyor.

Samsung Electronics, mobil yapay zekanın daha fazla kullanıcıya ulaşması için geliştirdiği yeni One UI 6.1 güncellemesi aracılığıyla Galaxy AI özelliklerinin daha fazla Galaxy cihazında kullanılabileceğini duyurdu. Kısa süre önce satışa sunulan Galaxy S24 Serisi’yle uyumlu olan güncelleme, Mart sonundan itibaren Galaxy S23 Serisi, S23 FE, Z Fold5, Z Flip5 ve Tab S9 serilerinde de kullanıma sunulacak. Cihazda yüklü olan ve bulut tabanlı kullanılan yapay zeka yeteneklerini birleştiren hibrit bir yaklaşımla geliştirilen güncelleme, kullanıcılara sunulan mobil yapay zeka deneyimlerinin standardını daha da yükseltiyor.

Samsung Electronics Mobil Dünya Başkanı ve CEO’su TM Roh, güncellemeyle ilgili şunları söyledi:

“Galaxy AI ile yalnızca yeni bir mobil yapay zeka çağına öncülük etmeyi değil, aynı zamanda yapay zekayı daha erişilebilir hale getirerek kullanıcıları güçlendirmeyi hedefliyoruz. Bu adımlar, Galaxy AI için sadece başlangıç. Bu deneyimleri 2024 yılı içinde 100 milyondan fazla Galaxy kullanıcısına ulaştırmayı planlıyoruz. Mobil yapay zekanın sınırsız olanaklarından yararlanmanın yollarını artırmaya devam edeceğiz.”

Samsung

Bariyerleri aşan iletişim

Yapay zeka destekli modellerde bulunan ve iletişim kurma şeklini bir üst seviyeye taşıyan Galaxy AI özelliklerinden artık daha fazla Galaxy kullanıcısı yararlanabilecek. Bu özellikler, yazılan mesaj içeriklerinin tonunu ayarlama ve Chat Asistanı kullanarak mesajları 13 farklı dilde tercüme etme gibi yetenekler sunuyor. Galaxy kullanıcıları, telefon görüşmelerini sesli ve metin olarak çeviren Live Translate ile gerçek zamanlı etkileşimin gücünü deneyimleyebiliyor. Sözlü Çevirmen ise canlı konuşmalar esnasında bölünmüş ekranda metin çevirileri oluşturuyor ve seyahat ederken farklı dillerden insanlarla spontane konuşmalar yapılabilmesini sağlıyor.

Benzersiz üretkenlik özellikleri

Galaxy AI’ın Galaxy ekosistemi geneline daha geniş ölçüde entegre edilmesi, yapay zeka destekli modellerde hayata geçirilen günlük görevlerin sorunsuz kullanıcı deneyimiyle başarılmasını sağlarken verimliliği de artırıyor. Arama işlevleri, kolayca yapılan bir daire hareketiyle arama sonuçları sunan, Google ile Circle to Search, yapay zeka teknolojisi ile arattığınız görüntüye dair arama sonuçlarından genel bir özet oluşturur ve en alakalı sonuçları gösteriyor .

Not Asistanı gibi organize olmayı sağlayan ve günlük yaşamı kolaylaştıran özellikler ise kullanıcıların formatlar oluşturmasına, özetler çıkarmasına, notların bölümlendirilerek düzenli hale getirilmesine ve alınan notları başka dillere çevirmesine imkan tanıyor. Web Asistanı, görüntülenen web sayfalarının kapsamlı kısa özetlerini oluşturarak kullanıcıların daha hızlı bilgi sahibi olmalarını sağlarken, Ses Kaydı Asistanı ses kaydının yazılı dökümünü oluşturur, diyaloglardan özet çıkarır, çeviri yapar. Ayrıca Galaxy AI temalar ve hazır tasarım komutlarıyla kendi benzersiz duvar kağıdınızı tasarlamanıza yardımcı olur.

Samsung

Galaxy AI ile Samsung, kullanıcıların yaratıcı potansiyelini çok daha fazla ortaya çıkarabiliyor. Galaxy’nin en yeni güncellemesi, yaratıcı özgürlüğü fotoğraf çekildikten sonra bile teşvik eden bir dizi Galaxy AI aracı sunuyor. Örneğin, Yaratıcı Düzenleme sayesinde, yapay zeka destekli cihazlar harika bir çekimi daha da mükemmelleştirmek için fotoğraflardaki nesneleri kolayca yeniden boyutlandırabiliyor, konumlandırabiliyor veya yeni bir düzende hizalayabiliyor. Kullanıcılar ayrıca, Düzenleme Önerisi ile tüm fotoğraflarını her zamankinden daha hızlı ve kolay bir şekilde daha iyi hale getirebiliyor.

Anlık Ağır Çekim, aksiyon dolu anları yakalayarak ağır çekim videolarına ek kareler oluşturabiliyor, böylece tekrar çekim yapılmasına gerek kalmıyor.Yaratıcılık ve kişiselleştirmeyle ilgili sunulan özellikler bunlarla sınırlı değil. Yapay zeka destekli cihaz kullanıcılarının yaratıcılığını hayata geçirmesini sağlayan ve yapay zeka tarafından oluşturulan duvar kağıtlarıyla Galaxy cihazlarını özelleştirmek çok daha kolay hale geliyor.

Instagram, Markalar ve Yaratıcıları Bir Araya Getiren Pazar Yeri Çalışmalarını 8 Yeni Ülkede Başlattı!” haberimizin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.