Süper App MEMOTIVE, 4 Milyon Dolar Değerleme Üzerinden Yatırım Aldı

MEMOTIVE

Kurumsal şirketlerin insan kaynakları ve idari işler süreçlerini uçtan uca dijitalleştirerek çalışan bağlılığı ve şirket verimliliğini artıran Süper App MEMOTIVE, 4 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı.

Çekirdek yatırım turunda 4 milyon dolarlık değerlemeyi başarıyla gerçekleştiren MEMOTIVE‘in yatırım turuna katılan yatırımcıları arasında Fark Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahu Serter, Yeşilova Holding icra kurulu başkanı Ahmet Yalçın Yeşilova, Yeşilova Holding yönetim kurulu üyesi Yasemin Yeşilova Muştucu, Ark Pres Kemerleri A.Ş., Kurt & Partners Avukatlık Bürosu kurucu ortakları Özlem Kurt ve İzzet Gürler, Fatma Aydoğdu, Durak Tekstil yönetim kurulu üyesi Efe Oran ve Emre Mustafa İdemen yer alıyor.

MEMOTIVE

Gamex

2021 yılında kurulan MEMOTIVE, Fark Labs Hızlandırma Programı’ndan mezun olmasının ardından 12 aylık süre zarfında geliştirme sürecini başarıyla tamamlayarak ölçeklenme aşamasına geçti.

Ürünü geliştirirken çalışanlar tarafından en çok ihtiyaç duyulan özellikler ile en kolay kullanılabilecek ara yüzler geliştirildi ve çalışanlar tarafından gündelik hayatta oldukça aktif kullanılan bir uygulama haline geldi. Şu anda 6000 çalışanın hayatını kolaylaştıran Memotive 1 yıl içinde 30.000 kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor.

“Çalışanların yolculuğu, işe gelirken servisteki memnuniyeti ile başlamalı”

“Çalışanların yolculuğu, işe gelirken servisteki memnuniyeti ile başlamalı” mottosundan yola çıkarak, Memotive öncelikle tüm servis organizasyonunu ve vardiya planlama sistemini akıllı hale getirerek dijitalleştiriyor. Bu sayede hem yöneticiler çalışanlarının haftalık değişen vardiyalarına göre servis planlamasını çok hızlı ve kolay yapabiliyor hem de çalışanlar haftalık mesai saatlerini, hangi servisi kullanacaklarını ve servis yola çıktığında canlı olarak nerede olduğunu takip edebiliyor.

MEMOTIVE

Ayrıca çalışanlar tek bir ekrandan istedikleri gibi dilek, öneri veya memnuniyetsizliklerini paylaşabiliyor. Bu sayede çalışanlar sorunlarını hem hızlıca iletiyor hem de sürecin ne aşamada olduğunu takip edebiliyor. Memotive, yapay zeka algoritmaları kullanılarak şirketlerin anlık durumlarının fotoğrafı çekilebiliyor ve aksiyon aldırıcı raporlar sağlanabiliyor.

MEMOTIVE‘in kurucu ortağı ve CEO’su Duygu Aynur, aldıkları yatırımı daha fazla müşteriye ulaşmak, yurt dışına açılma ve ürün geliştirme hedeflerine yönelik kullanacaklarını belirtti. Duygu Aynur düşüncelerini şu sözlerle ifade etti:

“Bu yatırımın gücüyle tamamen B2B çalışarak, hızlı bir şekilde büyüyerek pazardaki yerimizi sağlamlaştırmayı hedefliyoruz. Şirketlerin çalışanları ile arasındaki tüm süreçlerde Memotive tek platform olsun istiyoruz.” 

*Bültenden Düzenlenmiştir*

Robot Teknolojileri Odaklı Diligent Robotics, 25 Milyon Dolar Yatırım Aldı” içeriğimizin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

16-23 Eylül 2023 Yatırım Alan Girişimler” raporumuzu incelemek için tıklayınız.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #YatırımHaberleri İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.