Robot Teknolojileri Odaklı Diligent Robotics, 25 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Diligent

Hastanelerde kullanılmak üzere yardımcı robotlar üreten Diligent Robotics, robot teknolojilerine odaklanan çalışmalarıyla 25 milyon dolarlık yatırım aldı.

Canaan liderliğinde gerçekleşen yatırım turunda True Ventures, DNX Ventures, Next Coast ve Northwestern Medicine Innovation gibi önemli katılımcılar da yer aldı. Başarıyla tamamlanan yatırım turunun ardından Diligent, yeni yatırımı Ar-Ge çalışmaları ve genişleme faaliyetleri için kullanmayı planladığını açıkladı.

Diligent

Gamex

Andrea Thomaz ve Vivian Chu tarafından 2017 yılında kurulan Diligent, Moxi adlı yardımcı bir robot üretmekte. Moxi, hastanelerdeki çeşitli önemli görevleri üstlenerek sağlık personelinin yükünü hafifletiyor. Bu görevler arasında malzeme taşıma, laboratuvar numunelerini teslim etme, kişisel koruyucu ekipman dağıtma ve ilaç teslim etme gibi işler yer alıyor.

Özellikle Covid-19 pandemisi sırasında Moxi, sağlık personelinin daha fazla hastaya odaklanabilmesini sağlayarak büyük bie etki yarattı. Diligent ayrıca, iş akışlarını iyileştirmeye ve hastanelerde bakım modellerini geliştirmeye yönelik akıllı uygulamalar geliştirme planları yapıyor.

Dijital Gezi Platformu GeziBilen, Kitle Fonlama İle 2 milyon TL Yatırım Aldı” içeriğimizin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

16-23 Eylül 2023 Yatırım Alan Girişimler” raporumuzu incelemek için tıklayınız.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #YatırımHaberleri İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.