/

E-Ticaretin Yapay Zekası Crait Yatırım Aldı

Crait

E-ticaret sitelerinin yapay zeka destekli görsellerle görünürlüğünü ve rekabetini artıran Crait, İş Bankası’nın 100.Yıl Girişim Sermayesi Fonu’yla birlikte melek yatırımcılardan Fırat İşbecer, Hande Enes, Banu Kısakürek ve Barbaros Özbugutu‘dan toplamda 380 bin $ tohum öncesi yatırım aldı.

Safiye Dinçtürk Turgut (CEO) ve Kaan Aytekin (CTO) tarafından Aralık 2022’de ABD’nin Delawere eyaletinde e-ticaret sitelerinin aktivitesini ve verimliliğini yapay zeka destekli görselleriyle artırmak için kurulan Crait, 4 milyon $ değerleme üzerinden 380 bin dolarlık yatırım turunu kapatmayı başardı.

Girişimin aldığı yatırımla birlikte, daha fazla markaya dokunabilmek ve algoritmaların sektörün ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilmesi için çalışmaya devam etmesi planlanıyor. Müşteri portföyü bakımından, market ürünlerinden mobilyaya kadar geniş müşteri portföyüne sahip Crait, önümüzdeki sene başında beta sürümüyle e-ticaret sektörünün karşısına çıkmak için çalışıyor.

Kurucu ekipte yer alan, e-ticaret sektörünün deneyimli isimleri olan Safiye Dinçtürk Turgut (CEO) ve Kaan Aytekin (CTO), sektörde gelişime açık olarak gördükleri satış kanallarında görsel oluşturma ve pazarlama dinamiklerinin operasyonel maliyetinin daha optimize hale getirilmesi gibi alanlara yönelik çözüm geliştirmek için kolları sıvadılar. Müşterilerin satın alma alışkanlıklarında önemli bir yer tutan görsel içeriklerin, farklı varyasyonlarıyla beraber, yapay zeka destekli teknolojiyle geliştirilmesine imkan tanıyan girişim, bu sayede kişiselleştirilmiş görsel oluşturma süreçleriyle, farklı kampanya ve ürün bilgileriyle sürekli güncellenen ve müşteri deneyimini maksimum oranda yansıtan bir e-ticaret altyapısı sunulmasında katma değer yaratmayı hedefliyor.

*Türkiye’nin ilk kurumsal girişim sermayesi fonu olarak kurulan 212’nin kurmuş olduğu üçüncü fonun ayrıntılarını anlattığımız haberimize buradan erişebilirsiniz.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #YatırımHaberleri İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.