/

Ascend Elements, D Serisi Yatırım Turunu 542 Milyon Dolar Yatırım ile Tamamladı

Elektrikli araç üretiminde kullanılan sürdürülebilir kapalı döngü pil malzemeleri üreticisi Ascend Elements 542 milyon dolar yatırım aldı.

Decarbonization Partners, Qatar Investment Authority ve Temasek tarafından yönetilen D serisi yatırım turu geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Tenaska, Alliance Resource Partners, PULSE – CMA CGM Energy Fund, BHP Ventures, Fifth Wall, Hitachi Ventures, Mirae Asset, At One Ventures, Agave Partners ve Alumni Ventures’un katılımlarıyla gerçekleşen yatırım turunda Ascend Elements, 542 milyon dolar yatırım aldı.

Özellikle sürdürülebilir alanda çalışmalara yoğunlaşan Ascend Elements, atılmış lityum iyon pillerden geri kazanılan değerli maddeleri kullanarak gelişmiş pil malzemeleri üreterek pil tedarik zincirinin değerini artırmayı amaçlıyor.

Ascend Elements

“Sürdürülebilir pil üretimi ve geri dönüşümünün geleceğini bugün yaratıyoruz” mottosuyla bu alandaki çalışmalarına devam eden şirket, iyileştirilmiş geri dönüşüm ekonomisinde %100 pil geri dönüşümünü hedefliyor.

Kuzey Amerika’nın ilk sürdürülebilir Cam ve pCam üretim alanını inşa eden Ascend Elements, bu tesisin çatısı altında bir yılda 750 bin elektrikli otomobil için pCam üretecek. Şirket tarafından henüz kesin bir açıklama yapılmasa da D serisi yatırım turunda aldığı 542 milyon dolarlık yatırımı sürdürülebilir pil dönüşümü ve yeni pCam üretim tesisine harcayacak gibi duruyor.

OtoKonfor, Kitle Fonlama Kampanyasıyla 8 Milyon TL Yatırım Aldı” içeriğimizin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

2-9 Eylül 2023 Yatırım Alan Girişimler” raporumuzu incelemek için tıklayınız.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #YatırımHaberleri İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.