Yapay Zeka Destekli İçerik Düzenleme Dönemi

Yapay Zeka Destekli İçerik Düzenleme Dönemi

  Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından Facebook ve Instagram’a yapay zeka destekli içerik düzenleme araçları geliyor.

METAVERSE 1638394512727 1

Emu Edit, adlı bu yapay zeka sayesinde metinsel komutlar ile görseller düzenleyebilirken, Emu Video ile referans görsellerden videolar üretilebiliyor. Bu özellikler Meta CEO’su Mark Zuckerberg, dün paylaştığı bir gönderi ile şirketin görsel üretimi için temel (foundation) modeli Emu‘da geliştirilen iki özelliğin entegre edileceği açıklandı. Ayrıca Meta konuyla ilgili bir blog gönderisi de yayınlamış durumda.

Emu edit sayesinde görseller üzerindeki öğeler kaldırılabiliyor, yerine yenilerini ekleyebiliyor. Her hangi istenilen bir şey metin sayesinde yapılabiliyor.

Emu Video sayesinde üreticiler referans görseller ve metin içerikleri ile video ürünleri oluşturabiliyor.

Şu an özelliğin ne zaman yayınlanacağı açıklanmadı.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.