/

Türkiye’nin en aktif oyun yatırım şirketi WePlay Ventures ve Hedef Portföy’den Yeni İş Birliği: WePlay GSYF!

WePlay GSYF

Hedef Portföy ve WePlay Ventures iş birliğiyle kurulan WePlay GSYF, SPK’dan onay alarak yatırımcılara sunuldu. WePlay GSYF; Türkiye, Avrupa ve Orta Asya’da 8 farklı ülkeden 38 farklı oyun girişimini portföyünde bulunduran ve bölgenin en aktif oyun yatırım şirketi pozisyonundaki WePlay Ventures’a ortak olacak.

2020 yılında faaliyetlerine başlayan WePlay Ventures, başta Türkiye olmak üzere Avrupa ve Orta Asya’da bulunan 8 ülkedeki ofisleriyle bölgenin en aktif oyun yatırım şirketlerinden biri konumunda. Geçtiğimiz yıl Udo Games’e yatırım yaptıktan 11 ay sonra çıkış yaparak dikkatleri üzerine çeken yatırım şirketi; Mobil, Bilgisayar, Konsol ve Web3 alanlarındaki erken aşama oyun şirketlerine yatırımlar gerçekleştiriyor.

WePlay’in portföyünde 8 farklı ülkeden 38 oyun girişimi bulunuyor. WePlay Ventures, bu yıl hayata geçirdiği WePlay HUB isimli hızlandırma programı ile yatırım alanına yeni bir soluk getirerek hem erken aşama oyun girişimleri için teknik ve yönetim alanlarında çok ciddi destek vermeye hem de portföyünü çok daha hızlı genişletmeye başladı.

Türkiye’nin lider portföy yönetim şirketlerinden Hedef Portföy tarafından hayata geçirilen WePlay GSYF’nin 10 Milyon Euro büyüklüğe ulaşması hedefleniyor. Son yıllarda büyük ilgi toplayan single-asset GSYF modeli ile kurulan WePlay GSYF, yatırımcılarına WePlay Ventures’ın mevcut portföyüne ortak olma imkânı sunuyor. WePlay Ventures, WePlay GSYF ile Avrupa ve Orta Asya’daki faaliyetlerini 18 ülkeye genişletmeyi ve 4 yıl içerisinde 350 oyun girişimini portföyüne ekleyerek bölgenin en aktif oyun yatırım şirketi olmayı hedefliyor.

WePlay GSYF

WePlay Ventures Yönetici Ortağı Bora Koçyiğit, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “WePlay Ventures olarak 2020 yılından beri Türkiye’deki ve bölgedeki oyun ekosisteminin gelişmesinde çok önemli katkılar sağlayarak 38 oyun girişimini bünyemize kattık. Verdiğimiz finansal desteğin yanında girişimlere sağladığımız stratejik destek ile girişimlerin çok daha hızlı ölçeklenmelerini sağlıyoruz. WePlay GSYF ile sadece Türkiye değil Avrupa ve Orta Asya’da yer alan erken aşama oyun girişimlerine ulaşarak 350’den fazla yatırım hedefi ile bölgenin en aktif oyun yatırım şirketi olmayı amaçlıyoruz.”

 ‘Yatırımcılara dünyada %248 büyüyen oyun sektörüne yatırım fırsatı’

Hedef Portföy Genel Müdürü Ercan Güner ise şunları söyledi:

“Hedef Portföy olarak girişimcilik ekosistemini destekleme vizyonumuz çerçevesinde oyun dünyasına büyük katkı sağlayan WePlay Ventura’s ile iş birliğine gitme kararı aldık. WePlay ve Hedef Portföy’ün ortak girişimiyle kurulan WePlay GSYF’nin küresel oyun sektöründe ‘oyun’u değiştirecek bir aktör olacağına inanıyoruz. Oyun sektörü 200 milyar dolarlık devasa pazar büyüklüğü ile dünyanın en büyük sektörlerinden biri. Aynı zamanda 3,2 milyar aktif oyuncu ve %248’lik büyüme trendiyle dünyanın en hızlı büyüyen sektörü konumunda. Hedef Portföy olarak gelecek vaat eden yenilikçi bir alana yatırım yapmaktan mutluluk duyuyor, mevcut vergi düzenlemelerinin altında %0 vergi ve %0 stopaj uygulaması bulunan WePlay GSYF’yi tüm yatırımcıların dikkatine sunuyoruz.”

WePlay ve Hedef Portföy’ün ortak girişimiyle kurulan WePlay GSYF’ye yatırım yapmak ve daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

*Bültenden Düzenlenmiştir*

Tarımda ‘Veri’msel Sürdürülebilirliğe Odaklanan Agrotics, Yatırım Aldı” haberimizin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.