////

Üretken Akademi: Dijital Oyun Fabrikasından 30 Ağustos Oyunları Çıktı!

Üretken Akademi

Esenler Belediyesi, Oyunla Gelecek ve Üretken Akademi iş birliğinde hayata geçirilen Dijital Oyun Fabrikası ile oyun geliştirme alanında 3 aylık eğitimleri tamamlayan katılımcılar geliştirdikleri 30 Ağustos Zafer Bayramı temalı oyunları ile göz doldurdu.

Dünyada hızla gelişen dijital oyun sektörü Türkiye’de de gençlerin yoğun ilgi gösterdiği bir alan haline gelmiş olup üniversitelerde ilgili lisans ve yüksek lisans programlarının açılması, sayısı gün geçtikçe artan oyun stüdyolarının ekosisteme dahil olması ile global ölçekte başarı hikayeleri çıkmaya başladı. Esenler Belediyesi de bu noktada gençlerin çokça ilgi gösterdiği bu alanda öncü çalışma olarak gençlerin sektörü ve kendilerini keşfetme fırsatı bulacağı ilerleyen aşamalarda da alanda iş bulma ya da girişimci olma noktasında desteklerin sağlanacağı Dijital Oyun Fabrikası programını başlattı.

Haziran ayında başlatılan proje kapsamında 1500’den fazla başvuru alındı, yapılan mülakatlar sonucunda 350 kişi online eğitimlere katılım hakkı kazandı. 12 hafta boyunca Unity oyun motoru ve Blender tasarım programı ile ilgili temelden ileri düzeye teknik ve teorik eğitimler alan katılımcılar ayrıca öğrendikleri bilgiler ışığında her hafta bir proje geliştirdi. 

Program öncesi dijital oyun geliştirme konusunda henüz bilgi sahibi olmayan katılımcılar 3 aylık eğitim ve mentorluk destekleri ile süreci tamamlayarak kendi oyunlarını tasarlayacak seviyede programdan mezun oldu.

Ara büyük proje olarak 30 Ağustos Zafer Bayramı temalı oyunları geliştirmeleri istenen katılımcılar tasarladıkları birbirinden kaliteli ve eğlenceli oyunlar ile kısa sürede ciddi bir ilerleme katetti.

Tematik olarak hazırlanan 127 oyun projesi, program mentorları tarafından incelenerek en iyi 11 proje sahibi, projesini tanıtma imkânı yakaladı. Yayına hazır hale gelen oyunların kısa bir zaman sonra yayınlanması bekleniyor.

*Bültenden Düzenlenmiştir.

*Oyun Girişimciliğine dair haber ve içeriklerimizi buradan takip edebilirsiniz. 

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #YatırımHaberleri İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.