10-21 Mart Oyun Dünyasında Yaşanan Gelişmeler

Oyun

Girişim Haberleri olarak her hafta sizler için hazırladığımız Oyun Dünyasında Yaşanan Gelişmeler raporumuza hoş geldiniz. Her hafta oyun dünyasında yaşanan yenilikleri, yatırımları ve en son gelişmeleri sizler için derliyoruz. Daha önceki raporlarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

İşte 10 Mart 2024 ve 21 Mart 2024 tarihleri arasında oyun dünyasında yaşanan gelişmeler!

Keyifli okumalar.

Call of Duty: Warzone Mobile resmi olarak dünya çapında yayında!Oyun

Geçtiğimiz günlerde etkileyici bir fragmanla oyunseverlere yayın tarihini duyuruan Call of Duty: Warzone Mobile, dünya çapında kullanıma sunuldu. Merakla beklenen oyuna artık iOS ve Android mağazalarından ücretsiz bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Oyuncular, hayranların favorisi olan iki büyük ölçekli Battle Royale haritası, klasik Çok Oyunculu haritalar ve modlardan oluşan bir seçki ve mobil kontroller için kapsamlı özelleştirme ve tarzlarına uygun erişilebilirlik seçenekleriyle hemen oyuna katılabilecekler.

Call of Duty teknolojisinin kullanımı sayesinde oyun, Call of Duty: Warzone ve Call of Duty: Modern Warfare III’ün konsol ve PC versiyonlarında ortak ilerlemeyi destekliyor. Böylece nerede olunursa olunsun silahların, XP’in ve daha fazlasının seviyesi yükseltilebilecek.

PlayStation 5 Pro özellikleri belli olmaya başladıOyun

Yakın bir zamanda piyasaya sürülmesi beklenen PlayStation 5 Pro’nun özellikleri yaavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı.  Farklı kaynaklardan gelen bilgiler oyun dünyasında heyecan yarattı. PS5 Pro, 33,5 teraflop işlemci gücüyle dikkat çekti, bu da standart PS5 ve Xbox Series X’in performansını geride bırakarak daha karmaşık grafikler ve hızlı yükleme süreleriyle oyun deneyimini geliştirecek.

Raytracing teknolojisi ve PlayStation Spectral Super Resolution gibi yenilikler, oyunların gerçek dünyaya daha yakın ve etkileyici bir görsellik sunmasını sağlayacak. PS5 Pro’nun beklenen çıkış tarihi ise 2024 yılının sonbaharı olarak belirlenmiş durumda. PS5 Pro’nun sunduğu yüksek performans özellikleri, geliştiricilere daha büyük özgürlükler sunacak ve grafiksel olarak daha zengin, oynanış açısından daha doyurucu oyunlar yaratılmasını sağlayacak.

Epic Games Store, mobil mağaza lansmanına hazırlanıyor!Oyun

Dijital oyun platformu Epic Games Store, mobil dünyada daha etkin bir varlık sağlamak amacıyla harekete geçiyor. Halihazırda oyun dünyasının en güçlü isimlerinden olan şirket, Android ve iOS için özel bir mobil mağaza uygulamasının bu yılın sonlarında yayınlanacağını duyurdu.

Epic Games Store, mobil mağazasında geliştiricilere daha fazla kazanç sağlama hedefinde. Masaüstü mağazasında olduğu gibi, mobil platformda da geliştiricilerden yüzde 12’lik bir komisyon alacaklarını duyurdu. Bu, geliştiricilere elde ettikleri gelirin yüzde 88’ini bırakarak, Epic’in rekabetçi politikasını gözler önüne seriyor.

Mobil mağazanın kesin çıkış tarihi henüz belirtilmese de, Epic Games Store’un resmi hesabından yapılan açıklamalara göre, yayın tarihinin yılın sonlarına işaret ediyor. Bu hamle, mobil oyun endüstrisinde heyecan verici bir dönüm noktası olabilir ve Epic Games Store’un rekabetçi konumunu daha da güçlendirebilir gibi gözüküyor.

Frostpunk 2’nin çıkış tarihi duyuruldu!Oyun

Frostpunk’un devamı olan Frostpunk 2 için heyecan dorukta. Geliştirici 11 Bit Studios, oyunun resmi fragmanını YouTube kanalında yayınladı ve oyuncular arasında merak uyandırdı. Açıklanan bilgiler ve fragmana göre Frostpunk 2, kıyamet sonrası bir dünyada geçiyor ve oyuncular, kaynakları kıt bir metropolün lideri olarak şehri yönetmekle görevlendirilecekler. Şehir büyüdükçe, yeni yasaların oluşturulması ve geçirilmesi daha karmaşık hale gelecek, insanlar farklı gelecek vizyonlarına sahip gruplara ayrılacak ve bu durum şehrin geleceğini etkileyecek.

Frostpunk 2’nin çıkış tarihi ise 25 Temmuz olarak duyuruldu. Ayrıca, oyunun çıkış gününde Xbox Game Pass kütüphanesine eklenecek, bu sayede aboneliğe sahip kullanıcıların oyunu kütüphanelerinden kolaylıkla erişebilecekler. Frostpunk 2’nin fiyatları da belli oldu: Ana sürümü için $20.99, indirimli Deluxe Edition ise $35.09 olarak belirlendi.

Battlefield 2042 7. Sezon: Turning Point yayınlandı!Oyun

Battlefield 2042’nin 7. Sezonu olan Turning Point, oyunculara yeni haritalar, silahlar ve aksiyon dolu deneyimler sunuyor. Electronic Arts ve DICE imzalı yeni sezon, ücretsiz erişim imkanıyla tüm platformlarda yayınlandı. Sezon, oyunculara iki yeni harita, yeni araçlar, silahlar, cihazlar ve oynanış iyileştirmeleri gibi çeşitli yenilikler sunuyor. Özellikle, oyuncular yeni haritalar olan Haven ve Stadium’da yoğun savaş imkanı yaşayacaklar.

Yeni sezonla birlikte gelen diğer yenilikler arasında, oyuncuların kullanabileceği yeni silahlar ve cihazlar da bulunuyor. AK 5C saldırı tüfeği, SCZ-3 hafif makineli tüfek ve DFR Strife LMG gibi yeni silahlar oyunculara çeşitli savaş taktikleri sunuyor. Ayrıca, Predator SRAW gibi klasik araç karşıtı cihazlar da geri dönüyor ve oyunculara kara ve hava araçlarını etkisiz hale getirme fırsatı sunuyor. Yeni araç XFAD-4 Draugr, ilerleyen dönemlerde oyuna katılacak ve oyunculara gelişmiş hava bombardımanı yetenekleri sunacak.

Tüm bu yenilikler, oyunculara Battlefield 2042’nin aksiyon dolu dünyasında heyecan verici bir deneyim yaşama fırsatı sunuyor. Battlefield 2042’nin 7. Sezonu: Turning Point, 21 – 24 Mart tarihleri arasında ücretsiz erişim imkanıyla sunulacak. Bu süre zarfında oyuncular, Battlefield 2042’nin yeni sezon içeriklerini ücretsiz olarak deneme fırsatı bulacaklar.

Marvel 1943: Rise of Hydra’nın fragmanı yayınlandı!Oyun

Skydance New Media ve Marvel işbirliğiyle geliştirilen Marvel 1943: Rise of Hydra’nın fragmanı sonunda yayınlandı ve heyecanla beklenen oyunun çıkış tarihi de duyuruldu. Fragman, oyuncuları II. Dünya Savaşı döneminde geçen bir hikayeye götürüyor ve dört ana karakterin maceralarını öne çıkarıyor. Bu karakterler genç Steve Rogers (Kaptan Amerika), Kral T’Challa’nın dedesi ve Kara Panter’in atası olan Azzuri, ABD askeri ve Howling Commandos üyesi Gabriel Jones, ve işgal altındaki Paris’te görev yapan Wakandalı bir casus olan Nanali.

Her bir karakterin benzersiz yetenekleri, oyunculara farklı deneyimler sunacak ve oyunun görsel olarak etkileyici bir deneyim sunacak gibi görünüyor. Marvel 1943: Rise of Hydra’nın yeni hikaye fragmanı, 20 Mart 2024 tarihinde Epic Games’in State of Unreal etkinliğinde paylaşıldı. Birçok önemli noktaya değinilen etkinlikte yapılan açıklamalara göre oyunun 2025 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #EkosistemRaporları Yazılarımız İçin Tıklayınız

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.