Scania’dan Batarya Yatırımı

Scania'dan Batarya Yatırımı

Otomotiv sektörü elektirikli araç dönüşümüne başlamış durumda. Birçok şirket ve yapı bunun için çalışmalar sürdürüyor. Otomobil sonrası artık ticari araçlar içinde bu çalışmalara başlandı. Scania önemli bir ticari araç ve tır üreticisi olarak adım atıyor.

Scania'dan Batarya Yatırımı

Gamex

Şirket elektirikli araçların seri üretimini hızlandırmak için batarya montaj fabrikası açtı. Açılan fabrikada elektrikli tırlar için özel olarak tasarlanan ve üretilen pillerin montajı gerçekleştirilecek. Bu piller zaten Scania ortaklığında üretiliyor.

Scania bu pilleri üretmek için Nisan ayında Northvolt ile gerçekleştirdiği iş birliği sonucu olarak yapmış ve tanıtımını gerçekleştirmişti.

Scania'dan Batarya Yatırımı

Açılan fabrika İsveç’in Södertälje şehrinde 18 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulmuş durumda. FAbrikada 590 kişi çalışacak. Bu fabrikanın maliyeti ise 125 milyon euro. Ayrıca çatısı 2 bin 600 adet güneş paneli ile kaplı.

Fabrika  1 saniyede 1 hücre, dört dakikada 1 pil paketi işleyebilecek kapasiteye sahip. Bu fabrikanın yıllık kapasitesi şirketin araç üretimi fabrikası ile aynı seviyede.

 

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.