OpenAI CEO’su Kovuldu

OpenAI CEO'su Kovuldu

OpenAI’ın CEO’su Sam Altman görevinden kovuldu. Yapay zeka denince akla gelen ilk şirketlerden biri olan OpenAI’da bir ayrılık söz konusu. Buayrılık ile ilgili blog yazısında ise şöyle bir ifade yer alıyor: 

“Bay Altman’ın ayrılışı, yönetim kurulu tarafından yapılan ve yönetim kurulu ile iletişiminde tutarlı bir şekilde samimi olmadığı ve sorumluluklarını yerine getirme kabiliyetini engellediği sonucuna varılan müzakereli bir inceleme sürecini takip ediyor. Yönetim kurulu artık onun OpenAI’ı yönetmeye devam edebileceğine güvenmiyor.”

Gamex

OpenAI CEO'su Kovuldu

Bu ayrılığın ardından ise bu geçici dönmde CEO ise şirketin hali hazırda yer alan CTO’su Mira Murati geçici olacak. Şirket CEO aramaya ise devam ediyor.

Bu konuyla ilgili olarak Sam Altman X üzerinden bir açıklama yapmış durumda. Altman  “OpenAI’da geçirdiğim zamanı çok sevdim. Kişisel olarak benim için ve umarım biraz da dünya için dönüştürücü oldu. En çok da bu kadar yetenekli insanlarla çalışmayı sevdim.” dedi.

 

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.