Observe, Yapay Zekâ Platformu İçin 115 Milyon Dolar Topladı!

Observe

Teknoloji dünyasında önemli bir adım atarak, Observe Inc. bugün, öncü bir uygulama gözlem platformunun geliştiricisi olarak devasa bir yatırım ile dikkatleri üzerine çekti.

Bir uygulama gözlem platformu geliştiricisi olan Observe Inc. bugün Sutter Hill Ventures liderliğinde 115 milyon dolarlık bir yatırımı tamamladığını duyurdu. Yatırıma Snowflake Ventures, Capital One Ventures ve Madrona Ventures da katıldı.

Observe

Observe, şirketlerin uygulamaları tarafından üretilen tanılama verilerini analiz etmeleri ve teknik sorunları tespit etmeleri için bir bulut platformu sağlıyor. Örneğin, yazılım bir e-ticaret platformunun ödeme sayfasının çevrimdışı olup olmadığını tespit edebiliyor. Teknik bir sorun tespit edildiğinde Observe, yazılım ekiplerinin temel nedeni bulmak için kullanabileceği bir dizi dahili sorun giderme aracı sunuyor.

Observe, gözlem platformunu OPAL adlı özel bir sorgu dili ve OpenAI destekli bir sohbet robotu olan O11y ile destekledi. Yazılım ekipleri ayrıca bir sürükle-bırak arayüzü aracılığıyla verilerle etkileşime girebiliyor ve Observe sistemleri etkileyen teknik sorunları belirlemek için triyaj tahminleri yapabiliyor. Şirket, yeni duyurduğu finansman turunun, yıllık yinelenen gelirinin yüzde 171 arttığı ve satış ekibini büyütmeyi planladığı bir yılı takip ettiğini açıkladı.

Amazon, Anthropic’e Yatırım Yaptı!” içeriğimizin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #YatırımHaberleri İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.