/

Minyatür Tuğla Aldığı 2.250 Milyon TL Üzerinde Yatırım ile Türkiye’de Kadın Girişimcilikte Bir Başarı Hikayesi Yazdı

Minyatür Tuğla

Minyatür Tuğla, Mimar İrem Kübra Özgül, Üretim Sorumlusu Esra Uzun ve Yücel Özgül liderliğinde kurulan bir girişim . Fonangels kitlesel fonlama platformunda topladığı 2.250 milyon TL yatırım ile Türkiye’den globale açılmayı hedefliyor.

Dört Metrekarelik Atölyeden Doğan Bir Marka Hikayesi

Minyatür Tuğla

Minyatür Tuğla, Türkiye’de daha önce üretilmemiş minyatür tuğla ürünleriyle pazarda yerini aldı. Bu benzersiz iş fikri, sadece 4 metrekarelik mütevazı bir atölyede başladı. Azim ve kararlılıkla dolu bu yolculukta, Minyatür Tuğla, kısa sürede büyük bir başarıya imza attı. Yaratıcılık ve detaylara olan özenleri sayesinde, bu küçük işletme şimdiye kadar 3000’den fazla sipariş alarak, alışılmışın dışında bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Özellikle mimarlar, tasarımcılar ve hobi severler tarafından yoğun ilgi gören bu minyatür tuğlalar, gerçekçilik ve kalite anlamında üst düzey bir tatmin sağlıyor. Minyatür Tuğla çocuklar için eğitici, gençler için eğlenceli ve yetişkinler için gerçek bir hobi ürünü sunuyor.

Minyatür Tuğla

Minyatür Tuğla: Türkiye’de İlk Kez Başarısızlıktan Sonra Başarıya Ulaşan Girişim Hikayesi

Fonangels ve Minyatür Tuğla birlikte Türkiye’de bir ilki başardı. Minyatür Tuğla, daha önce bir kitlesel fonlama platformunda başarısız bir deneyim yaşadıktan sonra, Fonangels’da başarılı bir şekilde fonlandı. Türkiye’de bir girişim, kitlesel fonlama platformlarının birinde başarısız olduktan sonra başka bir platformda başarılı olarak bir ilke imza attı.

Minyatür Tuğla’nın Kurucusu  Mimar Kübra Özgül ve Esra Uzun’dan Teşekkür Mesajı

Minyatür Tuğla ürünlerini üreten Esra Uzun “bir kitlesel fonlama platformunda başarısız olduktan sonra, Fonangels kitlesel platformunda büyük bir başarıya ulaştık. Fonangels hem süreç başlarken hem de süreç içinde her an yanımızdaydı. Beraber keyifli ve başarılı bir süreç geçirdik. Yatırım sürecinde ve öncesinde bize desteklerini esirgemeyen Fonangels platformuna ve bize güvenen tüm yatırımcılarımıza teşekkür ederiz. ”

Minyatür Tuğla’nın kurucusu Mimar Kübra Özgül ise yapmış olduğu süreç değerlendirmesinde, ‘Biz Türkiye’de daha önce üretilmeyen bir ürünü ilk defa ürettik. Daha önce başka bir kitlesel fonlama platformunda çıkıp başarısız olduktan sonra Fonangels kitlesel fonlama platformu ile başarılı bir şekilde fonlanarak Türkiye’de bir ilki daha başardık. Bize güvenip platformda yer veren Fonangels platformuna ve tüm yatırımcılarımıza teşekkürü bir borç bilirim. Çok daha büyük bir aile olarak daha büyük hedeflere hep beraber koşacağız’ ifadelerini kullandı.

*Bültenden Düzenlenmiştir.

*E-ticaret platformları için yapay zeka destekli görseller oluşturarak sektörün verimliliğini artıran Crait’in almış olduğu yatırımın ayrıntılarına buradan erişebilirsiniz. 

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #YatırımHaberleri İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.