Keyif Al #13 Pilevneli Sanat Galerisi’ni Gezmek

TUR, Tuerkei, Istanbul, Galerie Pilevneli, Ausstellung Arik Levy, Architektur von EAA Emre Arolat Architecture | TUR, Turkey, Istanbul, Gallery Pilevneli, exhibition Arik Levy, architecture by EAA Emre Arolat Architecture

Pilevneli Sanat Galerisi Nedir?

1930 yılında ünlü Fransız mimar olan Robert Mallet-Stevens tarafından yapılan ve “kültür varlığı” olarak tescil edilmiş olmasına rağmen bölgede inşaat sırasında tahrip edildikten sonra yeniden inşa edilen tarihi Mecidiyeköy likör fabrikası, bugün bir sanat galerisi.

Türkiye’nin en büyük ikinci galerisi olan Pilevneli Fabrikası, yerli ve yabancı birçok sanatçının yapıtlarıyla sergiler sergiliyor.

Pilevneli Fabrikası’nın ve İstanbul Art News gazetesinin kurucusu Murat Pilevneli, 2017 yılında Dolapdere’de Pilevneli Dolapdere isimli bir sanat galerisi daha açtı.

Bugünlerde Esra Gülmen’in “Don’t Play With My Emotions” isimli sergisi ve Tarık Töre’nin “Caspar David Friedrich Nietzsche Guevara” sergisi Pilevneli’de sergileniyor.

Bizler de Girişim Haberleri olarak sergiyi gezdik, çok keyif aldık ve bu değerli sergiden birkaç kare de biz paylaşalım istedik.

Bu güzel sergiyi 28 Mayıs tarihine kadar gezebilirsiniz.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri İnstagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri Linkedin hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Serra Taş

Müzikten, spordan ve gezmekten keyif alan bir üniversite öğrencisiyim. Her gün yeni bilgiler keşfedip bu bilgileri paylaşmak, farkındalık yaratmak, insanların hayatlarına biraz olsun iyi bir şekilde dokunabilmek ise beni ben yapan motive kaynaklarım.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.