//

Türkiye Fintech Ekosisteminde Rekabet Kızışıyor

fintech
mobile payment ,online shopping concept

Alışveriş alışkanlıklarının e-ticarete kayması, nakit kullanımının giderek azalması ve perakendecilerin kullanıcılarına daha çok ödeme seçeneği sunma ihtiyacı duyması gibi trendler, küresel çapta finansal teknoloji şirketlerinin yükselişini beraberinde getirdi. Geleneksel bankacılık hizmetlerinden daha esnek çözümler sunan finansal teknoloji ekosistemi, 2022’de de büyümesini sürdürdü. Dealroom tarafından derlenen verilere göre fintech şirketlerinin yılın ilk üç çeyreğinde aldığı küresel yatırım tutarı 70 milyar doları aştı. StartupCentrum verileri ise 2022’nin ilk yarısında Türkiye’de finans alanında çalışan 20 girişimin yatırım aldığını gösterdi. Geçtiğimiz aylarda Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından elektronik para ihracı ve ödeme aracılığı konularında yetkilendirilen Vepara, güçlü ürün ve çözüm portföyüyle faaliyetlerine başladı.

Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan Vepara Genel Müdürü Volkan Üstün, “Yenilikçi bir yaklaşımla ödeme hizmetleri ve elektronik para sektörüne giriş yapıyoruz. Ekipteki herkes bankacılık ve fintech ekosisteminde ciddi bir deneyime sahip. Odağımıza müşteri deneyimini alarak, bireysel ve kurumsal müşterilerimize en iyi ürün ve çözümleri sunmaya çalışacağız” dedi.

Gamex

fintech

“Her 2 işletmeden birinin ödeme seçeneği artacak”

2 işletmeden birinin bu yıl içinde ödeme seçeneklerini artıracağını söylediğini vurgulayan Volkan Üstün, “Dealroom raporuna göre finansal teknoloji girişimleri yatırım yoğunluğu açısından sağlık sektörünün hemen gerisinde konumlandı. Teknoloji ihtiyacının yüksek olduğu bu sektörde, kurumsal finansal teknolojiler kırılımını POS hizmetleri ve avantajları, dijital cüzdan, ön ödemeli kartlar, sağladığı cashback hizmetler gibi kullanıcının işini kolaylaştıran ihtiyaçlar şekillendiriyor. Vepara olarak biz de her ölçekten işletmenin internet sitesinden ödeme almasını mümkün kılan POS ürünlerimize güveniyoruz. İnovatif bir altyapı, rekabetçi komisyon oranları ve hızlı işlem seçenekleriyle geliştirdiğimiz kurumsal çözümlerimiz, aynı gün içinde kullanıma hazır hale geliyor. Bireysel müşterilerimiz ise zamandan ve mekandan bağımsız 7/24 masrafsız para transferi, dünyanın her yerinde geçerli olan özgürce kullanabilecekleri ön ödemeli kartlar ile onlarca markada cashback ve ödeme kolaylığı sağlayan Dijital Cüzdan hizmetlerimizden dakikalar içinde yararlanmaya başlayabiliyor. Ürün ve hizmetlerimizi geliştirirken, sektörde deneyimli genç ve dinamik ekibimizle, müşterilerimizin sesine kulak verdik” diye konuştu.

32,5 milyon TL ödenmiş sermayeyle kuruldu

Geçtiğimiz aylarda 32,5 milyon TL ödenmiş sermayeyle kurulduğunu hatırlatan Vepara Genel Müdürü Volkan Üstün, değerlendirmelerini şu ifadelerle sonlandırdı: “Şirket sahiplerinden influencer’lara, bayileriyle ödeme sistemi kurmak isteyen merkez ofislerden bireysel kullanıcılara, geniş bir ölçekte tüm kullanıcılarımıza 360 derece hizmet sunmayı hedefliyoruz. Bu zamana kadarki kart, cüzdan ve ödeme alanındaki tecrübe ve işbirliklerimizi; kullanıcıların en çok ihtiyacı olduğu sorunlara çözüm oluşturacak ürünlerle sorunsuz bir finansal teknoloji deneyimi yaşatmak için çalışıyoruz. Kullanıcılarımızın bize 7/24 ulaşabilmesini önemsiyor, destek ve müşteri hizmetleri başlıklarına ayrıca özen gösteriyoruz. Elektronik para ve ödeme hizmetleri sektöründe fark yaratmak ve lider oyuncular arasında yer almak için hazırız.”

 

*Bültenden düzenlenmiştir.

 

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.