/

Workup Girişimlerinden Droneqube, 1.875.000$ Değerlemeyle Yatırım Aldı!

Droneqube

İş Bankası 11. dönem Workup girişimlerinden, robotik İHA istasyonu Droneqube, 1.875.000$ değerleme ile yatırım aldı.

Kesintisiz, otonom görevler için otomatik pestisit dolduran ve pil değiştiren robotik bir İHA istasyonu olan Droneqube, Hatcher+ ve Sente Ventures’tan 1.875.000$ yatırım aldı.

Kullandıkları teknolojinin gerçek bir etki yaratmasını hedefleyen Droneqube ekibi, özellikle tarım alanında teknoloji kullanımı ile mahsul sağlığını ve üretkenliliğini arttırmaya yönelik çalışmalarına devam etmekte. Droneqube, gelişmiş teknolojisi sayesinde daha önce kullanıma kapalı dik arazilerde tarım yapılmasına imkan sağlayarak ekilebilir arazilerin oranını arttırmakta.

Droneqube

%100 elektrikli ve sıfır emisyona sahip olan Droneqube, karbon ayak izini ve çevresel etkinin azaltmasına da yardımcı oluyor. Ayrıca hava koşullarına dayanıklı yapısı, 20 akü şarj istasyonu ve +200 pil şarj süresi ile büyük şirketlere sürdürülebilir tarım imkanı sağlarken çiftçilerin de atık ve maliyetlerini azaltmalarında yardımcı olur.

2023 yılında Murat Merdin ve Oğuz Deniz Merdin tarafından kurulan, tarım teknolojileri alanında sürdürülebilirlik adına başarılı çalışmalar yürüten Droneqube, Hatcher+ ve Sente Ventures’tan aldığı 1.875.000$ yatırım ile sektördeki etkisini arttıracak.

Sabancı Ventures, İsviçre merkezli hidrojen depolama çözümleri şirketi GRZ’ye yatırım yaptı!” haberimizin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #YatırımHaberleri İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.