/

DatologyAI, 11,65 Milyon Dolar Yatırım Aldı!

DatologyAI

DatologyAI’nin 11,65 milyon dolarlık tohum finansman turunu başarıyla tamamlamasıyla, yapay zekâ dünyasında çığır açan bir adım atılmış oldu.

Büyük yapay zekâ modellerinin eğitiminde kullanılan devasa veri setlerinin oluşturulmasını kolaylaştırmayı amaçlayan bir veri iyileştirme girişimi olan DatologyAI, 11,65 milyon dolarlık bir tohum finansman turunu tamamladı.

Tur Amplify Partners tarafından yönetildi ve Radical Ventures, Conviction Capital, Outset Capital ve Quiet Capital gibi yatırımcıların yanı sıra Google LLC Baş Bilim İnsanı Jeff Dean de tura katıldı. Bu etkileyici destekçi ağı, DatologyAI’nin üretken yapay zekâ modellerinin eğitimindeki temel zorlukları çözme çalışmalarını destekledi. Girişimin kurucusu ve CEO’su Ari Morcos, bugün yayınladığı bir blog yazısında, şirketin büyük dil modellerini eğitmek için kullanılan veri kümelerinin otomatik olarak düzenlenmesini sağlayan araçlar sunduğunu açıkladı.DatologyAIDatologyAI, üretken yapay zekâ modellerinin eğitim veri setlerini otomatik olarak düzenleyerek modellerin kalitesini artırmayı ve eğitim süreçlerini optimize etmeyi amaçlamaktadır. Şirket, büyük veri formatlarını işleme yeteneği ve müşterilerine veri küratörlüğü konusunda yardımcı olma vizyonuyla öne çıkmaktadır. Platformunun gelecekte daha yaygın bir şekilde kullanıma sunulması planlanmaktadır.

Mercedes-Benz, She’s Mentoring Programı ile 1 Milyon TL Değerinde Para Ödülü Veriyor!” içeriğimizin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #YatırımHaberleri İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.