“Angry Birds” Yaratıcısı Rovio, Sega Tarafından Satın Alınıyor

Angry Birds” oyununun yaratıcısı olan Rovio Entertainment, Sega tarafından satın alınacak. Sega, dünya çapında popüler olan ve milyonlarca indirmeye ulaşan bu oyunun ardındaki şirketi bünyesine katmak için anlaşma imzaladı.

Finlandiya merkezli Rovio, özellikle “Angry Birds” oyunuyla büyük başarı yakalamış ve markasını çeşitli alanlara genişletmiştir. Mobil oyunlar, film ve çizgi film projeleriyle tanınan şirket, Sega’nın satın alma hamlesiyle güçlerini birleştirmeyi hedeflemektedir.

Gamex

im 764555 1

Sega, Japon menşeli bir video oyunu ve eğlence şirketidir. Sonic the Hedgehog, Yakuza ve Virtua Fighter gibi oyunlarıyla tanınan şirket, Rovio’yu satın alarak portföyünü zenginleştirmeyi planlamaktadır.

Bu satın alma anlaşması, iki şirketin işbirliği yaparak oyun endüstrisindeki rekabete karşı daha güçlü bir konuma gelmelerine olanak sağlayacaktır. Ayrıca, Rovio ve Sega’nın ortak projelerle yeni oyunlar ve içerikler geliştirmesi beklenmektedir.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.