//

3-10 Şubat 2024 Yatırım Alan Girişimler

3-10 Şubat 2024 Yatırım Alan Girişimler

Girişim Haberlerinin haftalık Türkiye Girişimcilik Ekosistemi Yatırım raporuna hoş geldiniz. Her hafta ekosistemde yapılan yatırımları ve birleşmeleri sizlere bu rapor altında aktarıyoruz. Kaçırdıysanız geçen haftanın raporuna buradan ulaşabilirsiniz. Gelin yatırım alan girişimlere şöyle bir bakalım? Yatırım alan bütün girişimleri tebrik ediyoruz.

 

1)Martı (Satın Alım)

Marti LOGO 1

Martı, ABD merkezli yapay zeka şirketi Zoba’yı satın aldı. Zoba, iki tekerlekli elektrikli araç operatörlerinin gelirlerini artırması ve saha operasyon maliyetlerini düşürmesine yardımcı olan bir yapay zeka destekli platform sunuyor. Zoba’nın talep tahmin algoritmaları sayesinde, araçların konumlandırılması ve operasyonel görevlerin zamanlaması dinamik olarak optimize edilerek sürüş sayısının artırılması ve operasyonel verimsizliklerin azaltılması hedefleniyor. Martı, Zoba yazılımını kullanarak sürücüler için araçların kullanılabilirliğini artırma ve saha operasyon maliyetlerini düşürme çabalarında olumlu sonuçlar elde ettiğini belirtti.

 

2)Pionr (Satın Alım)

3-10 Şubat 2024 Yatırım Alan Girişimler

Pionr, finansal teknoloji şirketi Norma’yı satın alarak KOBİ’lerin finansal ihtiyaçlarını karşılamayı ve iş süreçlerini geliştirmeyi hedefliyor. Norma, mikro işletmelerin ticari hesap yönetimi, kart hizmetleri, para transferi, fatura takibi gibi temel finansal işlemlerini tek bir platform üzerinden yönetmelerini sağlıyor. Ayrıca, ticari krediler, dijital sigorta, mobil POS gibi hizmetler de sunuyor. Pionr Kurucusu Yakup Sezer, mikro işletmelerin finansal ihtiyaçlarını karşılamak için Norma’yı bünyelerine kattıklarını belirtti ve önümüzdeki yıllarda önemli işlem sayılarına ulaşmayı hedeflediklerini ifade etti. Norma’nın sunduğu hizmetlerle birlikte küçük ve orta ölçekli işletmelerin finansal yönetimde daha etkili olmalarını sağlamayı amaçlıyorlar.

 

3) Upstash

Upstsah, A serisi yatırım turunda 10 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım , Andreessen Horowitz liderliğinde gerçekleşti. Alınan bu yatırım ekibin büyümesi için kullanılacak.

3-10 Şubat 2024 Yatırım Alan Girişimler

Upstash Nedir?

Upstash, 2021 yılında Enes Akar tarafından kurulan girişim sunucusuz veri platformu geliştiriyor. Tüketime dayalı bir fiyatlandırma modeli benimseyen geliştiriciler için sunucusuz bir veri platformu sunan Upstash, Redis, Kafka ve Vector veri tabanlarının oluşumunu sağlıyor. 85 bin geliştiriciye ev sahipliği yapan girişim yıllık geliri 1 milyon dolara ulaşmış durumda.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #YatırımHaberleri İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.