/

Yemekpay, “Yemeksepetipay” Olarak Elektronik Para Kuruluşu Faaliyet İzni Aldığını Duyurdu

Yemeksepetipay

2021 yılından bu yana çalışmaları devam eden Yemekpay Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş., “Yemeksepetipay” markası altında Elektronik Para Kuruluşu olarak faaliyet gösterme iznini resmi olarak aldığını duyurdu. Yemeksepeti’nin fintech alanında gösterdiği bu gelişme, ödeme sistemleri alanında yenilikçi çözümler sunma ve paydaşlarına değer katma vizyonu doğrultusunda önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

İlk olarak 31 Ocak 2024 tarihinde resmi gazetede duyurulan Yemekpay faaliyet izni, halihazırda elinde bulunan yetkilerin yanı sıra Yemeksepetipay markası ile ödeme hesaplarını yönetme, ödeme hesaplarına para yatırma ve çekme işlemleri yapma kapasitesini de kapsamaktadır. Ayrıca, borçlandırma sistemleri ve ödeme kartları gibi alanlarda da faaliyet gösterme yetkisi bu izin dahilinde duyuruldu.

Yemeksepeti, ekibin başarısını LinkedIn üzerinden şu sözlerle belirtti:

“Yemeksepetipay ekibimizin başarılı bir şekilde yürüttüğü süreç doğrultusunda alınan bu faaliyet izni ile tüm paydaşlarımıza ödemeler alanında fayda yaratılması ve farklı finansal servisler sunulması hedeflenmektedir. Yemeksepeti’nde olduğu gibi en yenilikçi çözümleri bulmayı hedefleyen Yemeksepetipay ekibimizi tebrik ediyoruz. Gayretli ve başarı getiren çalışmaları için kendilerine teşekkür ediyoruz.”

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.