WePlay Ventures ile Saran Digital Studios Oyun Sektörü İş Birliğine Gitti

WePlay ve Saran Group arasında yapılan partnerlik anlaşması kapsamında WePlay portföyünde yer alan oyun stüdyoları, Saran Digital Studios’un seslendirme ve lokalizasyon hizmetlerinden faydalanacak.

 

Türkiye’nin en aktif oyun yatırımcısı olan Hollanda merkezli WePlay Ventures, Türkiye’nin önde gelen gruplarından Saran Group’a ait Saran Digital Studios (SDS) ile portföyünde bulunan oyun stüdyolarına seslendirme ve lokalizasyon alanlarında hizmet verilmesi konusunda partnerlik anlaşması gerçekleştirdi.

WePlay Ventures ile Saran Digital Studios Oyun Sektörü İş Birliğine Gitti

2 yılda 15 oyun girişimine yatırım yapan WePlay Ventures, portföy girişimlerini Saran Group tecrübesiyle buluşturuyor.

 

Portföyünde bulunan 14 aktif girişim ve 450’den fazla oyunun yanı sıra, bu yıl yatırım yapmayı hedeflediği 25 oyun girişiminin de partnerlik anlaşmasına dahil olmasını hedefleyen WePlay Ventures, portföyünde yer alan oyun stüdyolarının ses ve müzik kalitesini Saran Group ile yaptığı partnerlik anlaşması ile küresel seviyeye çıkarmayı hedefliyor. Dizi ve film seslendirme konusunda dünyanın önde gelen kuruluşlarından biri olan Saran Digital Studios bu anlaşma ile oyun sektörüne giriş yaparak hizmet yelpazesini genişletecek.

1673883210883 1

WePlay Ventures portföyündeki şirketler, Saran Grubu’nun bünyesinde bulunan Saran Digital Studios ile oyunlarını kaliteli ses ve müziklerle buluşturacak!

 

WePlay Ventures Yönetim Kurulu Başkanı Bora Koçyiğit,

‘’Portföyümüzdeki oyun girişimlerini yerel ve global birçok partnerimiz ile ihtiyaçları olan her konuda desteklemek üzere çalışıyoruz. İlk günden itibaren vizyonumuz küresel alanda rekabet edebilecek oyun girişimlerine destek olmak. Bunun için oyun sektörünün geldiği son noktada kaliteli seslendirme ve lokalizasyonun çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Sadece Türkiye’nin değil dünyanın da önde gelen medya şirketlerinden biri olan Saran Group, tecrübelerini portföy şirketlerimize aktaracağı için çok mutluyuz.’’ dedi.

WePlay Logo Yesil scaled 2

Saran Digital Studios olarak dizi ve film sektöründe elde ettikleri tecrübeyi oyun sektörüne aktarmak için çok heyecanlı olduklarını belirten Saran Digital Studios Direktörü Burcu Şenbakar Doyum “SDS olarak ülkemizde ve dünyada birçok önemli markaya dublaj, altyazı, çeviri ve teknik hizmet sunuyoruz. WePlay Ventures ile yapmış olduğumuz bu işbirliğiyle hem portfoyümüzü genişletmekten hem de oyun sektöründe yer almaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Bültenden Düzenlenmiştir.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.