Sky Labs Yatırım Aldı

Sky Labs Yatırım Aldı

Sky Labs, C serisi yatırım turundan 15,3 milyon dolarla ayrıldı. Alınan Bu yatırım Korea Development Bank liderliğinde K2 Investment Partners, Devsisters Ventures, SJG Partners ve OpenWater Investment’in katılımıyla gerçekleşti. Alınan yatırım klinik araştırmaların devam ettirilmesi ve operasyonların büyütülmesi için kullanılacak. 

skylabs 852 1

Gamex

Sky Labs Nedir?

Sky Labs, sağlık teknolojilerine odaklanan bir girişim. 2015 yılında Jack Lee tarafından Güney Kore’de kurulan girişimin yapay zeka alt tabanlı geliştirdiği akıllı yüzük sayesinde kullanıcıların kan basıncını PPG sinyallerini inceleyerek ölçüyor. CART-I BP adlı yüzük hipertansiyon hastaları için üretilmiş durumda. Girişimin akıllı yüzüğünün verileri mobil uygulama üzerinden takip edilebiliyor.

Güney Kore merkezli bir ilaç firması olan Daewoong Pharmaceutical ile iş birliğine de giden Sky Labs, CART-I BP modelini hastane ve klinikler aracılığı ile kullanıma sunacak.

 

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #YatırımHaberleri İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz

 

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.