/

Petrolig Games, Futbolun Birleştirici Gücünü Yeni Oyunu Sosyal Lig Arena ile The Sandbox Metaverse’e taşıyor

Petrolig Games

3.5 milyon oyuncusu olan Petrol Ofisi Sosyal Lig’in yaratıcısı Petrolig Games, yeni oyunu ‘Sosyal Lig Arena’yı 9 Kasım’da düzenlediği etkinlikte duyurarak Animoca Brands’in yan kuruluşu olan The Sandbox metaverse’te yerini aldı. Etkinlik, The Sandbox Kurucu Ortağı ve COO’su Sebastien Borget, Petrolig Games Genel Müdürü Burçin Cafer ve The Sandbox Ülke Müdürü Arslan Kıran’ın katılımıyla gerçekleştirildi.  

Petrolig Games, Petrol Ofisi Sosyal Lig’in metaverse yansıması olan ‘Sosyal Lig Arena’yı, The Sandbox Kurucu Ortağı ve COO’su Sebastien Borget, Petrolig Games Genel Müdürü Burçin Cafer ve The Sandbox Ülke Müdürü Arslan Kıran’ın katılımıyla İstanbul’da gerçekleştirdiği etkinlikte duyurdu.

Hayatın eğlencesini ve rekabetini herkesle buluşturan, eğlence içerikleri sunan teknoloji ve oyun şirketi Petrolig Games tarafından geliştirilen Sosyal Lig Arena, oyuncularını metaverse’te yer alan bir futbol evrenine götürüyor. Amatör olarak başlayan kariyerlerini, verilen görevleri yerine getirerek profesyonel futbolculuğa taşıyan oyuncular, yıldız bir oyuncu olmak için çabalıyor.

Gerçek ve sanal dünyaların buluştuğu bir evren

Etkileşimli, oyunlaştırılmış bir metaverse deneyimi olan Sosyal Lig Arena, The Sandbox’ta yer alan dünyadaki tüm futbol severlerin beğenisine sunuldu. Futbol tutkunlarının yeni buluşma alanı Sosyal Lig Arena; tutkuyla dolu bir dünya sunuyor. Futbolu merkezine alan bir tema park olarak tasarlanan oyun; antik Roma Kolezyumu’ndan tuzaklarla dolu, Survivor benzeri eğitim parkuruna dek ilgi çekici ve eğlenceli detaylarla bezenmiş bir dünyada geçiyor.

Sıfırdan yeni bir dünya yaratmasıyla dikkat çeken oyun; Kapadokya’dan ilham alan ‘Cappagoalia’, dünyaca ünlü peri bacaları, parti alanları, dönme dolaplar ve dev stadyuma kadar gerçekle sanalın birleştiği bir atmosfer yaratıyor. Oyuncuları, bu devasa tema park içinde birbirinden ilginç mini oyunlar da bekliyor.

Sosyal Lig Arena, oyun ve kripto toplulukları arasında köprü kurarak futbol tutkunlarına ve oyunculara The Sandbox platformunda benzersiz deneyimler, NFT’ler ve avatarların keyfini çıkarabilecekleri heyecan verici bir evren sunacak. Ayrıca, Sosyal Lig Arena’da düzenlenecek çok sayıda Sandbox Metaverse etkinliği oyun deneyimine zenginlik katacak.

Yolculuğa hazırlan! 

Sosyal Lig Arena’da geçen futbol yolculuğu, top toplama görevi ile başlayarak zorlu bir eğitim parkuruyla devam ediyor. Oyuncular, buradaki zorlu görevleri tamamlayıp bataklıklarda ilerlemeye çalışırken korkunç timsahlardan kaçıyor! Oyun; dönme dolap, sıcak hava balonu, kedi parkı ve parti otobüsü gibi eğlenceli sosyalleşme alanları ve dilek ağacı gibi otantik detaylarla dolu bir dünyanın kapılarını aralıyor. Oyuncuları burada nazar boncukları, kilimler ve hatta peri bacaları gibi Türk kültüründen ilham alan simgelerle dolu bir dünya da bekliyor.

Lansmana özel NFT koleksiyonu

Sosyal Lig Arena, NFT meraklılarını da unutmuyor. Oyun, lansmana özel tasarlanan “SLA Heritage NFT Collection” ile; futbol toplarından formalara, şampiyonluk kupalarından heykellere kadar geniş bir NFT koleksiyonunu metaverse ve blok zinciri meraklıları, koleksiyonerlerle buluşturacak.

The Sandbox Kurucu Ortağı ve COO’su Sebastien Borget, “Türkiye’nin önde gelen oyun şirketlerinden Petrolig Games’in, Turkishverse’teki ilk iş ortaklarımız arasına girerek sanal arazi sahipleri arasında yer almasından mutluluk duyuyoruz. Metaverse, farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirket ve kullanıcılar için etkileşimli bir dünya sunuyor. Oyuncuların merkeziyetsiz sanal dünyamızda eğlenirken, önümüzdeki dönemde hayata geçireceğimiz oyunları da keşfedeceklerini umuyoruz.” diyor

Oyun alanında yeni teknolojiler ve farklı platformlar üzerinde çalışmaya devam ettiklerini açıklayan Petrolig Games Genel Müdürü Burçin Cafer, “Petrol Ofisi Sosyal Lig milyonlarca oyuncusu ve seveni ile başarısını kanıtlamış bir oyun. Sosyal Lig Arena ise aslında Sosyal Lig’in metaverse yansıması ve The Sandbox’un dinamikleri doğrultusunda yeniden yorumlanması olarak özetlenebilir. Sosyal Lig Arena dünyasını yaratırken sadece futboldan değil aynı zamanda ülkemizdeki pek çok güzellikten ilham aldık ve ortaya Türkiye’nin uluslararası anlamda tanıtımına da katkı sağlayacak bir oyun deneyimi, oyuncular için benzersiz bir hikaye anlatımı çıkardık. Sadece mobil oyun üreten bir şirket olmanın ötesine geçerek, farklı platformlarda günümüzün trendlerine uygun oyunlar yaratan ve The Sandbox Metaverse’te bir oyunla yer alan ilk Türk oyun şirketi olduk.” diye belirtti.

The Sandbox Ülke Müdürü Arslan Kıran ise, “Türkiye’nin saygın ve en başarılı oyun şirketleri arasında yer alan Petrolig Games’in The Sandbox’ı aktif bir şekilde benimsemesi ve bu projenin bir parçası olması bizler için gerçekten heyecan verici. Petrolig Games gibi kendi alanında lider şirketlerin dijital dünyayı kucaklayarak Turkishverse’ün büyümesine katkı sağladığını görmek bizleri çok mutlu ediyor.” şeklinde sözlerini sürdürdü.

Sandbox’ın ticaret hacmi yüzde 114 artarak 1,5 milyon dolara ulaştı

Oyuncular, The Sandbox aracılığıyla platformun ana token’ı SAND’ı kullanarak Ethereum blockchain üzerinde oyun deneyimleri inşa ederken, oyun içi varlıklardan da gelir elde edebiliyorlar. Ayrıca kullanıcılar, VoxEdit adlı varlık oluşturma aracını kullanarak oyun içinde kullanabilecekleri Voxel tabanlı 3D NFT’ler oluşturabiliyor ve bu varlıkları The Sandbox’ın NFT pazarında alıp satabiliyorlar.

DappRadar ve Blockchain Game Alliance ortaklığıyla hazırlanan rapora göre; Sandbox’ın ticaret hacmi Ocak 2023’te Aralık 2022’ye göre yüzde 114 artarak 1,5 milyon dolara ulaştı.

The Sandbox, bir yandan sinema, oyun, spor, kültür-sanat, mimari ve diğer tüm alanlarındaki yeni iş ortaklıklarıyla Türkiye’deki varlığını güçlendirerek Türkiye’yi metaverse’e taşırken, diğer yandan da Turkishverse LAND’leri ile Türkiye’nin markalarını ve kültürünü uluslararası arenada öne çıkarmaya devam edecek.

Sosyal Lig Arena hakkında detaylı bilgi ve oyunu oynamak için:  https://bit.ly/SosyalLigArena

Petrolig Games Hakkında

Petrol Ofisi Grubu’nun oyun teknolojileri alanındaki yatırımı Petrolig Games, hayatın eğlencesini ve rekabetini herkesle buluşturan, eğlence içerikleri sunan bir teknoloji ve oyun şirketidir. Türkiye Süper Ligi’ne özel ilk ve en popüler fantezi futbol oyunu Sosyal Lig ve deprem bilinçlendirme oyunu Tatbikat’ın yanı sıra The Sandbox metaverse’te yer alan Sosyal Lig Arena’yı geliştiren şirket, yeni teknolojilere yatırım yapmayı sürdürmektedir. 2022 yılında ‘En Yenilikçi 50 Şirket’ arasında ilk oyun şirketi olarak yerini alan Petrolig Games, teknoloji ve dönüşüm odaklılık ile önümüzdeki dönemde mobil eğlence ve teknoloji alanında daha büyük kitlelere ulaşmayı hedeflemektedir.

The Sandbox Hakkında

Animoca Brands’in bir yan kuruluşu olan The Sandbox, Warner Music Group, Ubisoft, The Rabbids, Cut the Rope, Gucci Vault, The Walking Dead, Invincible, Snoop Dogg, Adidas, Deadmau5, Steve Aoki, SM Entertainment, Şirinler, Care Bears ve Atari gibi büyük markalarla ortaklık kurarak son zamanlarda sanal emlak talebindeki artışı körükleyen merkeziyetsiz sanal dünyalardan biridir. Mobil cihazlarda 40 milyondan fazla küresel kurulumu olan mevcut The Sandbox IP’sini temel alan The Sandbox metaverse, oyunculara ve içerik oluşturuculara sürükleyici 3D dünyalar ve oyun deneyimleri yaratmak ve yarattıklarını güvenli bir şekilde depolamak, ticaret yapmak ve bunlardan para kazanmak için merkeziyetsiz ve sezgisel bir platform sunuyor. Daha fazla bilgi için lütfen www.sandbox.game adresini ziyaret edin ve TwitterMedium ve Discord‘daki düzenli güncellemeleri takip edin.

*Bültenden Düzenlenmiştir.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize dahil olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.