Oyun Girişimciliğinde Önemli Partnerlik

Oyun Girişimciliğinde Önemli Partnerlik

YTÜ Startup House ve Gamedev.ist partnerliğinde oyun girişimcileri global düzeyde desteklenecek. PC ve konsol pazarına odaklı yapılan partnerlik ile finansal kaynaktan, hukuki desteğe kadar birçok alanda girişimciler desteklenecek.

200 milyar doları geçen dünya oyun pazarının yaklaşık yüzde 45’ini kapsayan PC ve konsol pazarına odaklı önemli bir iş birliği hayata geçirildi. Dünyanın sayılı kuluçka merkezlerinden biri olan YTÜ Yıldız Teknopark’ın girişimcilik ve kuluçka merkezi YTÜ Startup House ve nitelikli oyun projelerine ciddi destekler sunan Gamedev.ist, girişimciler için bir araya geldi. PC ve konsol oyunlarının sayısını ve niteliğini arttırmak için yapılan partnerlik kapsamında, girişimler küresel ölçekte desteklenecek. YTÜ Startup House GamesUp programında yer alacak PC ve konsol girişimleri, Gamedev.ist ile birlikte prodüksiyon ve pazarlama desteklerine de sahip olacak.

Oyun Girişimciliğinde Önemli Partnerlik

Gamedev.ist ile Uçtan Uca Destek

GamesUP programı ile son 1 yılda 70’den fazla stüdyoya mentorluk ve hızlandırma desteği sağlayan YTÜ Startup House, bugüne kadar 14 stüdyoya çeşitli ölçeklerde yaklaşık 1.2 milyon USD değerinde desteklerde bulunan Gamedev.ist ile partnerliğini girişimcilere sunuyor. Stüdyolara uçtan uca destek sağlayarak girişimlerin daha çok yaratıcı süreçlerine odaklanmalarını sağlayan Gamedev.ist, ürünleşme ve satış sonrası performans takibi, finansal süreç yönetimleri gibi destekler de sunacak. Yeni dönemde GamesUp programında yer alacak PC ve konsol girişimleri, Gamedev.ist ile birlikte prodüksiyon ve pazarlama desteklerine de sahip olacaklar.

 

Gamedev.ist Hakkında

Ülkemizden çıkacak nitelikli oyun projelerine destek vermek amacıyla Sinan Akkol ve Faruk Akıncı tarafından kurulan Gamedev.ist, oyun girişimlerinin kreatif süreçlere odaklanmalarını ve prodüksiyon kalitelerini yükselterek küresel başarıya ulaşmalarını hedefleyen bir hızlandırma ve yayıncılık programıdır. Gamedev.ist, bugüne kadar 14 stüdyoya çeşitli ölçeklerde yaklaşık 1.2 milyon USD değerinde desteklerde bulundu. Yeni dönemi için Sinan Akkol, F. Faruk Akıncı, Volkan Turan, Enis Kirazoğlu, İsa Turgut İnci ve Türk oyun endüstrisinin duayen ismi Armağan Yavuz ile bir araya gelen Gamedev.ist, PC ve konsol platformlarında faaliyet gösteren girişimleri küresel ölçekte söz sahibi konuma getirmek için faaliyet gösteriyor olacak. Kurulacak olan ekosistem 2026 son çeyreğe kadar 250 milyon dolarlık bir değerleme hedefliyor.

Oyun Girişimciliğinde Önemli Partnerlik

YTÜ Startup House Hakkında

YTÜ Startup House teknoloji, Ar-Ge ve inovasyon alanlarında faaliyet gösteren girişimlere yenilikçi ve rekabetçi bir ortam yaratmak ve bu ortamı desteklemek amacıyla faaliyetlerini yürütmektedir. Hayatın her alanına dokunan teknoloji odaklı fikirlerle geleceği yeniden kurgulayan YTÜ Startup House, teknolojik iş fikirlerine sahip girişimlerin seçilmesi, büyütülmesi ve globale açılması noktasında etkin bir portföy yönetimi yapmaktadır. YTÜ Startup House erken aşama girişim fonu ile sermayeye erişimi kolaylaştıran fırsatlar sunmanın yanı sıra uluslararası ofisleri ile ihracat odaklı hizmetler geliştirerek ihracat kapasitesinin arttırıcı hızlandırıcılar düzenlemektedir. Farklı profillerdeki girişimci adayları ve erken aşama startuplar, Yıldız Akademik Kuluçka, Ön Kuluçka ve Kuluçka Programları dahilinde desteklemektedir. Girişimcilerin, startup programlarına kolayca eriştiği, aynı çatı altında farklı pencerelerden hayata bakan mentorlarla eşleştiği kuluçka merkezi olan YTÜ Startup House, sadece girişimcileri değil akademisyenleri, yatırımcıları ve kurumsal firmaları bir araya getiren güçlü bir köprü görüyor.

*Bültenden Düzenlenmiştir.*

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.