//

CarbonPool’a 12 Milyon Yatırım!

CarbonPools

CarbonPool, 12 milyon dolarlık finansman turuyla dünyanın ilk karbon kredisi bilanço sigortacısı olma yolunda ilerliyor. Şirket, karbon kredisi piyasasındaki belirsizliklere karşı güvence sağlayarak net sıfır taahhütlerinin başarısını teşvik etmeyi hedefliyor.

CarbonPool, dünya çapında karbon kredisi bilançosuna sahip ilk sigorta şirketi olma yolunda büyük bir başarıya imza attı. Şirket, 12 milyon dolarlık bir finansman turunu duyurmasıyla dikkatleri üzerine çekti. Karbon kredisi piyasasındaki belirsizlikler göz önüne alındığında, kredi bütünlüğü, sağlam risk değerlendirmesi ve sonuçların kesinliği yatırımcılar, düzenleyiciler ve diğer paydaşlar için hayati önem taşıyor.

CarbonPool, toplumun sıfıra ulaşmasına destek olmak için türdeş sigorta hizmeti sunuyor. Şirket, net sıfır taahhütlerinin eksiklikler, geri dönüşler, iş kesintileri ve doğal afetler nedeniyle gerçekleşmemesi durumunda koruma sağlıyor.

CarbonPools

CarbonPool’un kurucu ortağı ve CEO’su Coenraad Vrolijk, şirketin benzersizliğini vurgulayarak CarbonPool’un karbon kredisi sahiplerine sadece doğal afetler veya teknoloji arızaları durumunda koruma sağlamakla kalmadığını, aynı zamanda karbon kredilerinin vaatlerini yerine getireceğinin güvencesini de verdiğini belirtiyor. Şirket, Heartcore Capital ve Vorwerk Ventures liderliğindeki finansman turunu tamamladı ve İsviçre’de sigorta lisansı için başvurdu. Müşterilere ön risk değerlendirme anlaşmaları sunmanın ötesinde CarbonPool, Birleşmiş Milletler ve Kaliforniya Eyaleti gibi devlet kurumlarıyla sigortanın sektöre özgü sorunları nasıl çözebileceğine dair görüşmeler yürütüyor.

akirolabs 5 Milyon Dolar Yatırım Aldı!” içeriğimizin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Sürdürülebilir1Dünya Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.