/

X’ten Bir Yenilik Daha: Videolu Arama Özelliği Geliyor

Uzun süredir gerek yaptığı isim ve logo değişikliği ile gerekse Elon Musk’ın adıyla beraber gündemi meşgul eden eski Twitter, yeni X’e yeni bir özellik daha geliyor. X’in CEO’su Linda Yaccarino’nun yaptığı açıklamaya göre kullanıcılar telefon numaralarını kimseyle paylaşmadan X üzerinden videolu arama yapabilecekler.

Geçtiğimiz günlerde bir röportajında X kullanıcılarının telefon numaralarını kimseyle paylaşmasına gerek kalmadan videolu arama yapabileceklerini duyuran Linda Yaccarino, atılan bu yeni adımla beraber X’in süper uygulamalar arasına girmesini sağlayacağını belirtti.

Her gün yeni güncellemeler ile kullanıcıların karşısına çıkan X Şirketi yeniliklerin videolu arama ile sınırlı kalmayacağını da belirtti. Tıpkı geçtiğimiz günlerde sizlerle haberini paylaştığımız Epic Games gibi X’de uygulama mağazalarından sıkılmış olacak ki gelecek dönemde bankacılık ve ödeme hizmetleri vermeyi planlıyor.

1X Şirketi’nde bir tasarımcı olan Andrea Conway tarafından geçtiğimiz günlerde bir gönderi ile sinyalleri verilen arama özelliğinin görüntülü arama olduğu da kesinleşmiş oldu. Hepimizin çok iyi bildiği gibi başta Zoom, Teams ve FaceTime olmak üzere pek çok görüntülü konuşma platformu bulunmakta fakat yine hepimizin çok iyi bildiği gibi X ekibini harekete geçiren Meta uygulamalarındaki videolu konuşma özellikleri olmalı.

X tarafından yapılan açıklamalara bakacak olursak platforma eklenen videolu arama özellikleri sadece rekabet hizmet etmeyecek. Ekibin asıl amacın X’i bir “Şehir Meydanı” haline getirmek. X ekibinin bu hedeflerini şirketin CEO’su Linda Yaccarino şu sözlerle belirtti:

“Yeniden markalaşmanın tam ortasında bulunan X’in, kamuoyunun gerçek zamanlı olarak toplanabildiği, özgür ifade ile beslenen global bir şehir meydanına dönüştüğünü asla unutmamamız gerekiyor.”

Videolu arama

Twitter, yeni adıyla X, her geçen gün eski konseptinden uzaklaşıp yeni güncellemelerle süper uygulamalar listesine girmek için çalışmaya devam ediyor. Elon Musk tarafından yapılan açıklamaya göre artık sadece karanlık modda kullanılabilecek olan X uygulaması, bakalım gelecek günlerde kullanıcılara ne gibi sürprizler sunacak.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.