/

Şirketlerin Yazılım Varlıklarının Etkin Yönetimini Sağlayan Xensam Yatırım Aldı

Xensam

Merkezi Stockholm’de bulunan yazılım varlıklarının yönetimi girişimi Xensam, İsveçte bulunan Yatırım Sermayesi Fonu Expedition Growth Capital‘den 40 milyon $ yatırım aldı. Girişimin değerlemesi ise henüz açıklanmadı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, yapılan yatırımın kullanılacağı alan, yazılımın geliştirileceği teknolojik altyapıda büyütülecek alanlarda kullanılması gereken nitelikli işgücü kaynağının sağlanmasıyla birlikte yenilikçi ürünlerin kamuoyuna sunulması için ayırılması planlanıyor.

Şirketlerin yazılımsal kaynaklarının verimli kullanılması için 2016 yılında Oskar ve Gustav Fösker tarafından kurulan Xensam’ın kapsamına aldığı alan, şirketlerin sahip oldukları yazılım lisanslarının etkin ve güvenli bir şekilde kullanılmasını ve yazılımsal ihtiyaçların optimize edilerek maliyetlerin azaltılmasına odaklanıyor.

SaaS (Software As a Service) iş modeli ile şirketlerle iş birliğine dayanan projeler geliştiren girişim, işletmelerde kullanılan yazılımların verimliliğini artırarak dijital dönüşümün gücünü artırıyor ve üretimsel döngünün tüm aşamalarına dokunarak toplam maliyetlerin düşürülmesini sağlıyor.

Bir sonraki hedefi ABD pazarı olan girişim, şu an globalde 200 şirketle birlikte çalışmalarını sürdürüyor.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.