//

Patronus, 27 Milyon Euro Yatırım Aldı!

Patronus

Yaşlı bakımı girişimi Patronus, 27 milyon euro yatırım aldı. Berlin merkezli ekip, yaşlıların günlük yaşamlarını bağımsız bir şekilde sürdürmelerine destek olarak bakıcıların ve akrabaların üzerindeki yükü hafifletmeyi amaçlıyor.

Avrupa’nın nüfusu giderek yaşlanıyor. Bununla birlikte, üstesinden gelinmesi ve ele alınması gereken bir dizi sağlık sorunu da beraberinde geliyor. Yaşla birlikte daha fazla sağlık sorunu ve daha fazla bakım ihtiyacı da beraberinde geliyor.

Gamex

Patronus

Aynı zamanda, Avrupa’nın sağlık sistemi şu anda aşırı yük altında ve yetersiz finanse ediliyor. Kıta genelinde doktor ve bakıcı açığı var ve sistem bir bütün olarak benzeri görülmemiş bir stres altında, pandemi de bunu tetikledi. Bu durum, evde bakımı güçlendirebilecek ve hastalara bakıcılara, doktorlara, hastanelere güvenmek zorunda kalmadan bakımları konusunda daha fazla sorumluluk ve kişiselleştirme sağlayabilecek teknoloji tabanlı sağlık çözümlerine doğru bir yönelime neden oldu.

Berlin merkezli Patronus, Avrupa’daki demografik değişim ve giderek artan bakıcı ve doktor açığı karşısında bakıcıların üzerindeki yükü hafifletmeye kararlı ve etki odaklı bir girişim. Girişim şimdi yeni bir fon aldı ve yükselişe geçmeye hazırlanıyor.

Yatırım detayları

Patronus

Avrupa’da yaşlı bakımı alanında şimdiye kadarki en büyük A serisi turuna imza atan Patronus, 27 milyon euro yatırım aldı. Aşırı talep gören tur, Burda Principal Investments (BPI) ile mevcut yatırımcılar Cavalry Ventures ve UVC Partners’ın katılımıyla Paris merkezli yatırımcı Singular ve NYC merkezli Adjacent tarafından yönetildi.

Bu tur, 6 milyon euroluk tohum turunun ardından bir yıldan kısa bir süre sonra gerçekleşti.

Patronus’un kurucu ortağı Ben Staudt: “Mevcut piyasa ortamında bu büyüklükte bir finansman turu hafife alınacak bir şey değil. Demografik değişimin ne kadar önemli ve acil olduğunu biliyoruz, teknolojinin bu değişimle birlikte gelen zorlukların aşılmasına önemli ölçüde katkıda bulunabileceğine inançlıyız. Yeni fon, yaşlanmanın keyifli olduğu bir dünya inşa etme vizyonumuzu durmaksızın takip etmemizi sağlayacak. Mevcut ortaklarımız Cavalry ve UVC’ye ek olarak Singular, Adjacent ve BPI’ın da misyonumuzda bize katılmasından büyük heyecan duyuyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.