/

OpenAI CEO’sundan “Güvenli” Yapay Zeka Çıkışı

OpenAI

Üretken yapay zeka teknolojilerinde dünyanın yol göstericisi olarak bilinen, ChatGPT’nin baş mimarı Sam Altman, yapay zeka sistemleri alanında denetim mekanizmasının oluşturulmadığı takdirde büyük risklerin kapıda olduğunu belirtti.

OpenAI üst yöneticisi Sam Altman, Birleşik Arap Emirliklerinin Dubai şehrinde düzenlenen Dünya Hükümetler Zirvesinde yapay zekanın geldiği noktayı ve gelecekte hangi fırsatların ve risklerin ortaya çıkabileceğine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Yapay Zekanın Gücüne Güç Katacak Yeni Yatırım Hamlesi: Microsoft ve ChatGPT’den 500 Milyon Dolarlık Yatırım Planı

 

Yapay zeka alanının da, Uluslararası Atom Enerjisi (UAEA)’ne denk bir kurum ile izlenerek gerekli regülasyonlar ve kurallar oluşturarak denetlenmesi gerektiğini vurgulayan Altman, herhangi bir kötü amacın mevcut olmasa da gelecekte bu teknolojik sistemlerinin kontrolü sağlanmadan piyasaya sunulmasının sonucu olarak, sistematik risklerin ve güvenlik zaafiyetlerinin oluşabileceğine dikkat çekti.

ABD’de Yapay Zeka Yatırımlarında Geniş Çaplı Soruşturma: Microsoft, Amazon, OpenAI, Alphabet, Anthropic

 

Bununla birlikte yapay zekanın gelişimi açısından  çok  uzun bir yolun bulunduğun belirten Altman, önümüzdeki dönemde  bu alanın daha iyi noktalara ve süreçlere doğru evrileceğini söyledi.

*Yenilenmiş elektronik ürün pazaryerlerinin bir araya geldiği, döngüsel ekonominin Türkiye’deki önemli girişimlerinden Getmobil’in Seri A öncesi kapattığı yatırım turunun bilançosuna dair ayrıntılara buradan erişebilirsiniz.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.