NEOHUB Girişim Hızlandırma Programı İlk Mezunlarını Verdi!

DenizBank Genel MüdürüHakan Ateş ve NEOHUB Genel Müdürü Gürhan Çam’ın girişim ekosistemine yönelik değerlendirmelerde bulunduğu etkinlikte, basketbol oyuncusu ve melek yatırımcı Sinan Güler ve Boğaziçi Ventures Yönetim Kurulu Üyesi Barış Özistek gibi isimler de yer aldı.Girişim

“Teknolojiyi Sadece Tüketen Değil, Üreten De Olmalıyız”

DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, yaptığı değerlendirmede, Microsoft, Apple ve Disney gibi dünyanın en büyük şirketlerinin temellerinin aile evlerinin garajlarında atıldığı örneğini vererek, şöyle konuştu: “Biz de DenizBank’ın temellerini bir otel odasında attık. Tek hatlı bir telefon ve 2 milyon TL’lik sermaye ile bugünün çeyrek asırlık çınarının tohumlarını ektik. Şimdi de kuruluş hikayemizden bize kalan mirasla hareket ediyoruz. Teknoloji şirketimiz Intertech ile 10 farklı ülkede 50 finansal kurumun teknoloji gücüyüz.

NEOHUB’ın Girişim Hızlandırma Programı Deniz Akvaryum ile de yeni ekonomi odağında çok önemli çalışmalara imza atıyoruz. Biliyoruz ki, küçük fikirlerden filizlenen girişimler, büyük çınarlara dönüşmek için mentorluk ve altyapısal desteğe ihtiyaç duyuyor. İşte NEOHUB bu filizleri verimli yatırım iklimlerinden faydalandıracak, büyütecek ve yeri geldiğinde kaleleri yerinden oynatacak birer ağaca dönüştürmek için gerekli desteği veren bir fabrika gibi çalışıyor. Biliyoruz ki sürdürülebilir gelecek için teknolojiyi sadece tüketen değil, üreten de olmak zorundayız. Ülkemizden çıkan girişimlerin dünyada ses getiren devler haline gelmesi için çalışmaya devam edeceğiz.”

“Yeni Ekonomiye Yeni İş Modelleri Tasarlıyoruz”Girişim

NEOHUB Genel Müdürü Gürhan Çam ise konuşmasında; “Yeni nesil teknolojik gelişmelere, ekosistemdeki değişimlere çevik reaksiyon göstermek ve bu alanda farklılık yaratan iş modelleri, ürün ve hizmetler geliştirmek yeni ekonomi adaptasyonu için kritik öneme sahip. Biz de Sayın Hakan Ateş’in liderliğinde, günümüzün yatırım iklimine adaptasyon için yeni nesil iştirakimiz NEOHUB’ı kurduk. Görevimiz, bankacılık bilgimizi ve teknoloji gücümüzü bu çatı altında harmanlayarak yeni ekonomiye yeni iş modelleri tasarlamak” dedi.

NEOHUB Girişim Hızlandırma Programı’ndan Mezun Olan Girişimler

  • Ekon Teknoloji: Yenilikçi teknolojiler kullanarak banka ve aracı kurumlara algoritmik işlem çözümleri sunuyor.
  • Fon Radar: Küçük ve orta boy işletmelerin nakit akışlarını yönetmek için onları finans kurumları ile buluşturuyor.
  • SenkronData: Markaların ve perakende satıcıların gelirlerini artırabilmek için online mecralardan topladığı veriler ile pazarı ve rakipleri gerçek zamanlı analiz ederek analitik çözümler sunuyor.
  • STETO: Diyetisyen, psikolog, fizyoterapist, dil ve konuşma terapisti, mentor ve profesyonel koç alanlarında uzmanlara ulaşmanızı sağlayan platform üzerinden seçtiğiniz uzmanla randevu oluşturulup online görüşme sağlanabiliyor.
  • Varsapp: Kullanılmayan eşyaların kiraya verilebildiği, aynı zamanda ihtiyaç duyulan ürünlerin kişiden ve markalardan kiralanabildiği bir platform özelliği sunuyor.
  • Walkers: Kullanıcılarına daha fazla hareket etmek ve sağlıklı bir hayata adım atmak için gereken motivasyonu, partner olduğu firmalara ise promosyon yapma imkânı ve alternatif pazarlama kanalı sunan, oyunlaştırma içeren sağlık & fitness uygulaması olarak konumlanıyor.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.