//

Hyphen Group, 22 Milyon Dolar Yatırım Aldı!

Hyphen

Hyphen Group, 22 milyon Dolar yatırım aldı!

Hyphen Group ne yapıyor?

Hyphen

Gamex

2014 yılında kurulan Hyphen, geçen yıl yeniden markalaşmadan önce CompareAsia Group adıyla bilinen bir kişisel finans platformu olarak kuruldu. Merkezi Hong Kong ve Singapur’da bulunan firma, aylık 8 milyondan fazla kullanıcıya ulaşmış ve 270’in üzerinde finans kuruluşuyla ortaklık kurmuştur.

Firma, yatırım anlaşmalarının başarısız olmasının ardından bu yıl en az iki tur işten çıkarma yaptı. Geçen yıl Bloomberg, Hyphen’in şirketin değerini 1 milyar ABD dolarına çıkaracak bir SPAC anlaşması için ileri görüşmelerde bulunduğunu bildirdi.

Yatırım detayları

Hyphen

Hong Konglu milyarder Richard Li tarafından desteklenen bir fintech şirketi olan Hyphen Group, PCCW liderliğindeki bir finansman turunda 22 milyon dolar yatırım aldı. Firma aynı zamanda CEO’su Sam Allen’ın istifa ettiğini ancak hissedar ve danışman olarak kalacağını duyurdu.

Onun yerine Hyphen’in en büyük hissedarı Pacific Century Group’un temsilcileri Derek Fong ve Kenneth Chan geçici CEO olarak görev yapacak. Hem Fong hem de Chan, CFO ve COO Shaun Kraft’ın yanı sıra Hyphen başkanı ve baş ticari sorumlusu Prashant Aggarwal ile yakın bir şekilde çalışacak.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.