/

Google, Gboard ile Chat GPT’ye Rakip Oluyor

Google'dan İşçi Çıkarımı

Chat GPT ve Microsoft tehditleriyle mücadele ederken, Google’ın bu yıl içinde birinci odak noktası yapay zeka ürünleri sunmak oldu. Metinden görüntü oluşturan bu araç gelecekte yaygın olarak kullanılacak gibi görünüyor.

Google Board AI Nasıl Çalışır?

Android klavye yazılımı olan Gboard, metinden görüntüler oluşturmak için yapay zeka (AI) kullanan bir özellik kazanıyor.

Gamex

Henüz test aşamasında olan bu araç, geçen yıldan beri endüstri liderleri tarafından geliştiriliyor. Teknoloji devi olan Google, yakın zamanda Gboard’u halka açık hale getirmeye hazırlanıyor. Bing ve Chat GPT’nin küresel başarısı göz önünde bulundurulduğunda, Gboard’a daha fazla yapay zeka destekli özellik eklenmesi bekleniyor.

google

Gboard Metin-Görsel Oluşturucu

Google, Chat GPT’yi geliştiren OpenAI’nin DALL-E programının karşılaştırılabilir bir araç geliştirmesinin ardından geçen yılın başında metinden görsel oluşturan yapay zeka aracı geliştirmeye başladı.

Bu aracın denemeler sırasında önemli ölçüde başarılı bir performans gösterdiği kaydedildi.

Yönetim Kurulu beta sürümünü yakın zamanda halka açacağını öne sürdü.

Akıllı telefon kullanıcıları, araca bir miktar metin yazarak hızlı bir şekilde görüntü oluşturabilecek. Android’in tuş takım aracının Pano ve Tel El mod gibi araçlar da dahil olmak üzere kısayolların kullanılabilirliği ile bir arada bulunması muhtemel.

Android’in metin-görsel oluşturucu aracı Gboard hakkında henüz çok az şey biliniyor ancak yapay zeka uygulamasının hala üzerinde çalışılmakta olduğunu söyleyebiliriz.

Kısayollar ile daha da zenginleşecek olan bu araç dışında Google’ın şu anda 20’den fazla yapay zeka ürünü üzerinde çalıştığı söyleniyor.

google

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.