Mobilitede Siber Güvenlik Konferansı, Sektörün Öne Çıkan İsimlerini Bilişim Vadisi’nde Bir Araya Getirdi!

Bilişim Vadisi

Bilişim Vadisi, 21 Şubat 2024 tarihinde gerçekleşen Mobilitede Siber Güvenlik Konferansı’na ev sahipliği yaptı. Sektör liderlerini bir araya getiren etkinlikte siber güvenlik trendleri ve geleceğin mobilitesinde siber güvenlik stratejileri masaya yatırıldı.

Konferansın açılış konuşmalarını Bilişim Vadisi Genel Müdür Yardımcısı Tuba Öztepe, MRS Elektronik CEO’su İbrahim Kahraman ve beeNEo CEO’su Ayhan Önal gerçekleştirdi. Konuşmasına etkinliğin herkes için verimli ve ilham verici olması dileğiyle başlayan Bilişim Vadisi Genel Müdür Yardımcısı Tuba Öztepe, Bilişim Vadisi olarak Türkiye mobilite kümelenmesi projesi kapsamında ekosistemi geliştirmek ve bu anlamda farklılık yaratmak için teknoloji seminerleri düzenlediklerine dikkat çekti. MRS Elektronik CEO’su İbrahim Kahraman, açılış konuşmasında siber güvenlik alanında yaşanan sorunlara vurgu yaparken, beeNEo CEO’su Ayhan Önal ise siber güvenlik ve otomotiv endüstrisi, otomotivde siber güvenlik standartlarına dair bilgi verdi.

Bilişim Vadisi

Açılış konuşmalarının ardından düzenlenen ve FORD OTOSAN, KARSAN, Gais Security, Anadolu Isuzu, OTOKAR ve Geniussafe gibi mobilite ve siber güvenlik sektörünün güçlü oyuncularının lider yöneticilerinin yer aldığı panellerde; Geleceğin Mobilitesinde Siber Güvenlik ve Mobilitenin Siber Güvenlik Stratejilerine Etkisi konuları ele alındı. ‘Geleceğin Mobilitesinde Siber Güvenlik’ panelinde mobilite teknolojilerindeki hızlı değişimlere ayak uydurmanın ve siber güvenlik risklerini en aza indirmenin stratejileri ve mobilite sektörünün siber güvenlik stratejilerine olan etkileri tartışıldı. ‘Mobilitenin Siber Güvenlik Stratejilerine Etkisi’ panelinde ise sektördeki yeniliklerin ve gelişmelerin, siber güvenlik stratejilerini nasıl etkilediği konusunda önemli görüşler paylaşıldı.

Güncel sorunlara yönelik çözüm önerilerinin sıralandığı etkinlikte; siber güvenliğin, mobilite stratejilerine entegre edilmesi gerekliliği üzerine çeşitli perspektifler sunuldu. Katılımcılar, sektördeki güncel konular hakkında bilgi edinirken, geleceğin mobilitesinde siber güvenliğin önemi hakkında farkındalık kazandılar.  Panellerin ardından katılımcılar sektör temsilcileri ile B2B görüşmeler yapma imkanı buldu.

**Bültenden düzenlenmiştir.**

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.