//

Yerli Girişim Werover, Simya VC’den 350 Bin Dolar Yatırım Aldı

Erken aşama girişimlere odaklanan uluslararası hızlandırma fonu Simya VC, inovatif ve sürdürülebilir teknolojilere odaklanmayı sürdürüyor. Simya VC, yapay zekâ çözümleriyle yenilenebilir enerjinin dijitalleşmesi için çözümler üreten Werover’a 5 milyon dolar değerleme üzerinden 350 bin dolar yatırım yaptı. Werover aldığı bu yatırımla global pazarda büyümenin yanı sıra yenilikçi çözümler üretip, ürün ve hizmetlerini daha geniş kitlelere ulaştıracak.

12 yıldır girişim ekosistemine öncülük eden 212’nin, erken aşama girişimlere yatırım yapma hedefi doğrultusunda Neo Portföy ve dünyanın en iyi hızlandırma programlarından biri olan Alchemist Accelerator ile beraber hayata geçirdiği Simya VC, yerli girişim Werover’ın rüzgâr tribünü ürünü Windrover’a 5 milyon dolar değerleme üzerinden 350 bin dolar yatırım yaptı. Windrover ile rüzgâr enerjisi alanında maliyetleri düşürüp verimliliği artıran ve yenilenebilir enerjiyi sürdürülebilir kılmayı hedefleyen Werover, aldığı bu yatırımı küresel pazarda büyüme hızını artırmak, ürün ve hizmetlerini daha geniş kitlelere ulaştırmak ve yenilikçi çözümler sunmak için kullanacak.

Yılmaz: “İşletme maliyetlerini düşürürken sürdürülebilir enerji kaynağı sağlıyoruz”

Werover Kurucu Ortağı Balca Yılmaz konuyla ilgili şu açıklamada bulundu: “Dünya’nın her geçen gün yenilenebilir enerji kaynaklarına ihtiyacı artarken, devasa enerji kaynaklarında yaşanan hasarların bakım onarım çalışmaları sancılı oluyor. Hasarların büyük boyutlara ulaşmadan tespit edilmesi ise büyük önem taşıyor. Bu noktada Werover olarak rüzgâr enerjisi alanında kestirimci ve önleyici bakım önerilerinin yanında erken aşamada hasar tespiti için sağlık izleme sistemi sunarak, işletme maliyetlerini düşürüyoruz. Aynı zamanda müşterilerimizin daha verimli ve sürdürülebilir bir enerji kaynağına ulaşmalarına yardımcı oluyoruz. Aldığımız yatırımla da bu alandaki teknolojimizi geliştirmek üzere çalışmalarımıza hız katacağız.”

werover

Erat: “Küresel bir marka haline gelmeyi hedefliyoruz”

Werover Kurucu Ortağı Çağlar Erat da konuyla ilgili şu değerlendirmede bulundu: “Werover olarak şimdiye kadar, yenilenebilir enerji sektöründe ticari faaliyetlerimizle ilerledik ve pazardaki büyük potansiyeli görüp Windrover ürünümüze yatırım yaptık. Şimdi ise bu ürünümüzün pazardaki büyük potansiyeli üzerine Simya VC’den yatırım aldık. Bu yatırımın Werover’ın stratejik gelişiminde önemli bir rol oynayacağına inanıyoruz. Simya VC’den aldığımız yatırımın küresel bir marka haline gelme hedefimize büyük bir ivme kazandıracağına inanıyoruz.”

Bahçıvanoğlu: “Werover, yenilenebilir enerji alanında büyük potansiyele sahip”

Simya VC Yönetici Ortağı Selma Bahçıvanoğlu da şunları söyledi: “Werover’in yenilenebilir enerji, verimlilik ve sürdürülebilirlik alanlarında sunduğu çözümlerin, işletmelerin ve toplumun geleceği açısından büyük bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyoruz. Kurucuların ve ekibin kararlılık ve azimle yenilikçi girişimlerini başarıya taşımak için diğer ülkelerde büyüyeceğine inanıyoruz. Simya VC olarak gelecekteki teknolojik gelişmelere yön vermek için çalışan girişimlere destek olmaya devam edeceğiz.”

Simya VC Hakkında:

Simya VC, 212’nin tecrübesi, Neo Portföy Yönetimi A.Ş.’nin sağlayacağı portföy yönetim hizmetleri ve dünyanın en iyi B2B erken aşama hızlandırıcılarından hızlandırma programlarından biri olan Alchemist’in girişimleri ivmelendirme konusundaki uzmanlığı ve birlikte, ekosistemin lider erken aşama girişimlerin yatırımcısı olmayı hedefliyor.

Werover Hakkında:

Yenilenebilir enerjiyi sürdürülebilir kılmayı hedefleyen Werover, rüzgâr enerjisi alanında kestirimci ve önleyici bakım önerileri & erken aşamada hasar tespiti için sağlık izleme sistemi sunarak müşterilerinin işletme maliyetlerini düşürürken aynı zamanda daha verimli ve sürdürülebilir bir enerji kaynağına doğru ilerlemelerine yardımcı olmaktadır.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.