/

Kullanıcılara Güvenli ve Hızlı Bir Şekilde Eşya Kiralama Hizmeti Sağlayan Yerli Teknoloji Platformu Varsapp, 200 Bin Dolar Yatırım Aldı!

Varsapp

Zeynep Eliçin ve Hande Sevinç tarafından 2021 yılında kurulan Varsapp, kullanıcılarının günlük veya dönemlik ihtiyaçları doğrultusunda kişi veya büyük  markalardan güvenli bir şekilde kiralama gerçekleştirebilmelerine olanak sağlıyor. Varsapp, bu modellerinin yanı sıra kendi bünyesindeki teknolojik ürünlerin de kiralanabildiği ‘VarsappTech’ kategorisi sayesinde B2C iş modelinde de faaliyet gösteriyor.

2022 yılının Eylül ayında ilk yatırım turunu gerçekleştiren Varsapp, 1 yıl içerisinde metrik ve teknolojisinde yaşadığı olumlu gelişimler sonucunda değerlemesini 4’e katlayarak ilk yatırım turundan 1 yıl sonra köprü yatırım turu gerçekleştirme başarısı gösterdi. Gerçekleşen yatırım turuna hiVC ve Founder One gibi kurumsal yatırımcılarının yanı sıra mevcut yatırımcılardan Mehmet Toprak ve Murat Aksöz katılım gösterdi.

Toplamda 100.000 indirmeyi aşan ve yakın zamanda mobil uygulamasının yeni versiyonunu da yayınlayacağının haberini veren Varsapp, aldığı yatırımla birlikte kullanıcılarına daha iyi bir kullanım deneyimi sunup, ürün sayısı ve çeşitliliğinde gerçekleştirdiği artışla birlikte Türkiye’nin en başarılı eşya kiralama platformu olma yolunda emin adımlarla ilerliyor olacak.

Gamex

“Türkiye eşya kiralama pazarı içerisinde en fazla markayı bünyesinde barındıran girişim: Varsapp”

Varsapp

Alanlarında öncü markaları da platform içerisinde barındıran Varsapp, Türkiye eşya kiralama pazarı içerisinde en fazla markayı bünyesinde barındıran girişim konumunda yer alıyor. Markaların yeni ürünleri pazardaki kullanıcılarda deneyimlemesine ve ‘veri seti odaklı’ geri dönüşler alarak pazarlama ve geliştirme faaliyetlerine yön vermelerine olanak tanıyarak kiralama sektöründe markalar için de değer yaratan Varsapp, teknolojiden gündelik yaşama kadar çoklu kategorideki bir çok ürünün kiralamasını geliştirdiği teknoloji sayesinde güvenceli bir şekilde gerçekleştirebiliyor.

Kullanıcıların ‘minimum 3 günlük kiralama’ özelliği bazında kiralama yapabileceği tek platform olan Varsapp, ‘VarsappTech’ kategorisi ile oyun konsollarından kamp çadırına kadar bir çok farklı kategorideki ürünü kendi bünyesinden kullanıcılarına sunuyor.

Varsapp Kurucu Ortağı Hande Sevinç,  Varsapp’in gerçekleştirdiği yatırım turuyla ilgili şu cümleleri kurdu:

“Ağustos ayında aldığımız bu yatırımı kullanıcılarımıza en iyi hizmeti verebilmek için yoğun çalıştığımız dönem sonrasında bugün duyuruyoruz. hiVC, Founder One ve çok kıymetli melek yatırımcılardan oluşan bu turu kapatmanın, Varsapp ve büyüyen kiralama ekosistemi için çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Yatırımcılarımızla birlikte daha da büyük işler başaracağımız için şimdiden oldukça heyecanlıyız. Varsapp’te kullanıcılarımıza takvim seçeneği sunarak ihtiyaç duydukları ve planladıkları tarihte ürünün adrese teslim edilmesini sağlıyoruz, tekrarlayan sipariş oranımız her geçen gün artıyor. Bu sayede büyük ölçüde elektronik atık oluşumunun önüne geçilmesini ve sürdürülebilir bir yaşam alanı oluşmasını sağlıyoruz. Hedefimiz çok daha hızlı ve etkili bir şekilde büyüyerek geniş kitlelere kiralama alışkanlığını kazandırmak.”

Haluk Nişli: “Bulunduğu sektörün öncü bir girişimini portföyümüze katıyor olmak, bizler için çok değerli ve sevindirici.”

2022 yılında Türkiye’nin sermaye piyasaları alanında öncü kurumu Gedik Yatırım ve ana ortağı Inveo Yatırım Holding tarafından kurulan Inveo Ventures, grubun mevcut girişimlerine yaptığı yatırımların yanı sıra yeni dönemde açıklayacağı yatırımlarla birlikte ekosistemin önemli yatırımcılarından birisi olmayı hedefliyor.

Ali Şahin: ‘‘Varsapp’in yarattığı uçtan uca etkinin her geçen gün daha da büyüyeceğine inanıyoruz ve bu etkinin bir parçası olmaktan mutluyuz.”

Founder One olarak toplumsal fayda sağlarken tüketim alışkanlıkları edinilmesini sağlayan Varsapp’e yatırım yapmaktan mutluluk duyduklarını belirten Founder One Yatırım Komitesi Üyesi ve Genel Müdürü Ali Şahin Varsapp ve yatırım turu ile ilgili şu sözleri sarf etti:

“Sürdürülebilirliğin önündeki en büyük engellerden biri, sürekli tüketime teşvik eden bireysel alışkanlıklarımız. Varsapp, bireysel ve kurumsal boyutta kullanılmayan ürünlerin satışa çıkarılmasını sağlayarak tekrardan hayat bulmasını teşvik ediyor. Sunduğu hizmetlerle hem döngüsel ekonomiye hem de sürdürülebilirliğe katkıda bulunuyor. Varsapp’in yarattığı uçtan uca etkinin her geçen gün daha da büyüyeceğine inanıyoruz ve bu etkinin bir parçası olmaktan mutluyuz.” 

Varsapp ve tur katılımcılarıyla ilgili daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıları ziyaret edebilirsiniz.

Varsapp, hiVC, Founder One

Fongogo’dan Satın Alma Hamlesi: StartupMarket ile Partnerlik Anlaşması İmzalandı” içeriğimizin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

16-23 Eylül 2023 Yatırım Alan Girişimler” raporumuzu incelemek için tıklayınız.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #YatırımHaberleri İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.