/

WePlay Ventures ve Lima Ventures, UDO Games hisselerini Taleworlds’e sattı.

Türkiye’nin ilk oyun sektörü özelinde kurulan Yatırım Şirketi WePlay Ventures ve Lima Ventures, UDO Games’teki hisselerini Türkiye’nin en büyük video oyun geliştiren firmalarından biri olan Taleworlds’e sattı.

Yatırımın 1. Yıl dönümünde gelen exit!

2013 yılında faaliyetlerine başlayan UDO Games, 1 yıl sonra yayınladığı “Incredible Toys” isimli action runner ve tower defense kategorilerinde yer alan casual oyunu ile Avrupa’da ve Türkiye’de birçok ödül kazanmayı başarmıştı. Ardından özellikle “io” türünde geliştirmiş olduğu Goons.io, Spear.io, Facepunch.io, Boas.io ve Blobie.io oyunları ile 45 milyondan fazla indirme sayısına  ulaşarak dikkatleri üzerine çekti. 

Gamex

UDO Games, Ağustos 2021’de WePlay Ventures ve Lima Ventures ortaklığında gerçekleşen yatırım turunda ilk yatırımını aldı. Yatırım turunun üzerinden henüz 1 yıl geçmişken WePlay Ventures ve Lima Ventures, başarılı oyun stüdyosundaki hisselerini Mount & Blade oyun serisinin geliştiricisi Taleworlds’e sattıklarını açıkladılar. Henüz 1. yılını tamamlamış bir yatırımdan exit eden WePlay ve Lima ekipleri bu alandaki rekorlardan birine imza atmış oldu.

2 UDO Games Banner 1

“Exit haberleri gelmeye devam edecek!”

Stratejilerinin ilk günden itibaren erken aşama oyun girişimlerini finansal ve stratejik olarak destekleyerek bu oyun firmalarını küresel çapta mücadele eden firmalar haline getirmek olduğunun altını çizen WePlay Yönetim Kurulu Başkanı Bora Koçyiğit;

“WePlay olarak sevgili Lima Ventures ekibi ile UDO Games’e yatırım yaptığımız günden beri potansiyellerinin son derece farkındaydık.

Onlar da almış oldukları yatırımı doğru kullanarak çok başarılı işlere imza attılar. Ancak açık söylemek gerekirse bu kadar hızlı bir exit biz de beklemiyorduk.

WePlay olarak henüz 2. yılımızı tamamlamadan 1 yıl önce yatırım yaptığımız bir girişimin exit etmesi bize de ne kadar doğru bir iş yaptığımızı kanıtlamış oldu. Aynı şekilde erken aşamadaki oyun girişimlerini var gücümüzle desteklemeye ve yeni exit hikayeleri yaratmaya devam edeceğiz. UDO Games ekibini tebrik ediyor ve bundan sonraki işlerinde başarılar diliyorum.” 

Oyun girişimleri konusunda bilgi ve tecrübelerine çok güvendikleri WePlay ve çok başarılı bir ekipten oluşan UDO Games ile bu yola çıkmaktan çok mutlu olduklarını belirten Lima Ventures Yönetici Ortağı Ahmet Argun;

“Konusunda uzman olan doğru iş ortakları ile doğru girişimlere yatırım yapmak ve bu girişimleri smart money özelliğimizi kullanarak süreç boyunca destekleyerek hep birlikte büyütmek en güçlü yönümüz. Tüm dünyayı etkileyen bu durgunluk döneminde iyi koşullarla bir exit gerçekleştirmek önemli bir başarı.

WePlay ile birlikte oyun sektöründe daha birçok başarılı girişime yatırım gerçekleştirmeyi hedeflediklerini belirtenLima Ventures Kurucu Ortaklarından Reşat Volkan Günel; “Lima Ventures ekibinin uzman profesyonelleriyle farklı sektörlerde de global başarı hikayeleri yazmaya devam edeceğiz.”

dedi.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

İsmail Karaçengel

Bahçeşehir Üniversitesi Yeni Medya
Girişim Haberleri Kurucusu

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.