/

Eski Twitter Mühendisleri Yapay Zekâ Destekli Bir Haber Okuyucu Geliştiriyor!

twitter

Eski Twitter mühendisleri tarafından yönetilen bir ekip, insanların haberleri ve bilgileri yapay zekâ ile işlemesine yardımcı olacak yeni bir platform oluşturuyor. Bu hafta sonu özel beta aşamasına giren Particle.news, haberleri özetlemek için yapay zekâdan faydalanan “çok perspektifli” bir haber okuma deneyimi sunuyor ve bunu yazarları ve yayıncıları adil bir şekilde dengeleyecek şekilde yapmayı amaçlıyor.

Geçtiğimiz yıl Twitter‘ın eski Ürün Yönetimi Kıdemli Direktörü Sara Beykpour tarafından kurulan Particle, yapay zekâ kullanarak haberleri takip etmeyi kolaylaştırmayı amaçlıyor. Threads’teki tanıtım yazısında eski Twitter direktörü “Bazen tek vaktimiz manşetlermiş gibi geliyor. Biz de daha fazla ama daha hızlı anlamak istiyoruz, haberlerle etkileşim biçimimizi dönüştürmek için yapay zekâ kullanıyoruz.” cümlelerini kurdu.

Particle ile haber okuyucuları, çeşitli kaynaklardan alınan bilgilerle haberin hızlı, madde madde özetini alabiliyor. Beykpour’a göre, okuyucular bu özeti hızlıca bilgi edinmek için kullanabilir ya da “bir haberin zaman içinde nasıl geliştiğini öğrenmek” için daha derine inmeyi seçebilirler.

Haber kaynakları, The New York Times ve The Guardian gibi önemli isimler de dahil olmak üzere siyasi yelpazenin her yerinden alınmış olacak. Bununla birlikte, yapay zekâ özetleri, bazen yanlış olabilen haber makalelerinden alınan gerçek ve doğrulanmış gerçekleri oluşturmayacak.

İlgilenen kullanıcılar beta sürümünü denemek için buradan kaydolabilirler.

Microsoft ve Mistral AI iş birliği yaptı!” içeriğimizin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #TeknolojiHaberleri İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.