//

Türkiye Kalkınma Fonu’ndan BEAM Teknoloji’ye Yatırım

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası’nın (TKYB) kurucusu olduğu Türkiye Kalkınma Fonu, siber güvenlik alanında faaliyet gösteren BEAM Teknoloji A.Ş. şirketine yatırım yaptı. Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası Genel Müdürü İbrahim Öztop, “Türkiye Kalkınma Fonu ve altındaki Yenilikçi ve İleri Teknolojiler fonumuzla, savunma sanayimize ve ülkemizin siber güvenlik sektörüne katkı sağlayabilecek firmaların sermaye ya da yapılandırılmış finansman gibi ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyoruz.” dedi.

TKYB’nin kurucusu olduğu Türkiye Kalkınma Fonu, siber saldırılara karşı test ve değerlendirmelerini ulusal ve uluslararası standartlara uygun olarak gerçekleştiren ve Siber Güvenlik Test ve Değerlendirme Merkezi olarak faaliyet gösteren Beam Teknoloji’ye yatırım yaptı. Yatırım, Türkiye Kalkınma Fonu tarafından yönetilen ve T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı kuruluşu SSTEK’in yatırımcısı olduğu Yenilikçi ve İleri Teknolojiler Fonu’ndan yapıldı.

Beam Teknoloji’nin global büyüme yolculuklarına dahil olmaktan mutluluk duyduklarını söyleyen Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası Genel Müdürü İbrahim Öztop, “Banka olarak kurucusu olduğumuz Türkiye Kalkınma Fonu ve altındaki Yenilikçi ve İleri Teknolojiler fonumuzla, savunma sanayimize ve ülkemizin siber güvenlik sektörüne katkı sağlayabilecek firmaların sermaye ya da yapılandırılmış finansman gibi ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyoruz. Bu fonumuzla, ülkemizdeki teknoloji odaklı şirketlerin büyümesini desteklemeyi, istihdam ve ihracat artışı yolu ile ülkemizin sürdürülebilir kalkınmasına katkıda bulunmayı amaçlıyoruz.

Gamex

Beam Teknoloji, siber güvenlik tehditleri konusunda kullanıcı farkındalıklarının artırılması ve sertifikalandırma hizmetleri ile sektörde önemli bir boşluğu dolduruyor. Yenilikçi ve İleri Teknolojiler Fonu, teknoloji odaklı büyümeye ve kaynakların etkin kullanımına destek verebilecek, istihdamı ve ihracatı artırma hedefi ile uyum içindeki şirketlere yatırım yaparak ülkemizin uzun vadeli büyüme potansiyelinin artırılması ve sürdürülebilir kalkınmasına katkıda bulunmaya tüm gücüyle devam edecek” dedi.

Türkiye Kalkınma Fonu

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.