/

Tiplay Studio, 10 Milyon Dolarlık Yatırım Turuna Çıkıyor!

Tiplay Studio, 10 Milyon Dolarlık Yatırım Turuna Çıkıyor!

Tiplay studio, Snap Inc.’in Yellow İvmelendirici Programı’nın kapanış etkinliği Demo Day’de yatırımcı karşısına çıktı!

Türkiye’nin en hızlı büyüyen oyun geliştirme ekosistemi tiplay studio, Snapchat’in yaratıcılık ve teknolojiyi birleştiren şirketlere destek veren Yellow İvmelendirici Programı final etkinliği ‘Demo Day’de yatırımcı karşısına çıktı. tiplay studio CEO’su Mehmet Umut Ermeç etkinlikte gerçekleştirdiği sunumda, yıl sonunda 10 milyon dolarlık bir yatırım turuna çıkılacağını açıkladı.

Tiplay Studio, 10 Milyon Dolarlık Yatırım Turuna Çıkıyor!

Hypercasual, arcade idle ve Snap oyunlarının da içinde olduğu farklı tür ve platformlara uygun oyunlar geliştiren tiplay studio, Snap Inc.’in Yellow İvmelendirici Programı’nın kapanış etkinliği Demo Day’de yatırımcı karşısına çıktı.

Los Angeles’da Snap Inc.’ın merkezinde düzenlenen etkinlikte, yıl sonunda 10 milyon dolarlık bir yatırım turuna çıkılacağını açıklayan tiplay studio CEO’su Mehmet Umut Ermeç, global yatırımcıların yıl sonunda başlayacak tur için şimdiden yaklaşık bir milyon dolarlık yatırım niyeti beyanı yaptıklarının da altını çizdi.

Tiplay studio yüz milyonlarca insanın hayatını daha eğlenceli hale getirmeye devam edecek

Tiplay Studio, 10 Milyon Dolarlık Yatırım Turuna Çıkıyor!

Eğlencenin sınırlarını ortadan kaldıran, anı yaşatan ve insanların kendilerini ifade etmelerine yardımcı olan girişimlere destek veren Yellow’un bugüne dek 30’un üzerinde startup’a yatırım yaptığının altını çizen Ermeç, “Kısa süre önce inovatif fikirleri hayata geçiren şirketlere destek veren Snap Inc.’in Yellow İvmelendirici Programı’na kabul edilmiştik. Yıl sonunda çıkacağımız yatırım turuyla küresel anlamda sürdürülebilir bir oyun geliştirme ekosistemi yaratma hedefimize doğru emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz. Hem bir oyun şirketi, hem de global bir girişim olarak milyarlarca insanın hayatını daha eğlenceli hale getireceğiz” dedi.

*Bültenden düzenlenmiştir.

tiplay studio Hakkında

Türkiye’nin en hızlı büyüyen oyun geliştirme ekosistemi tiplay studio, küresel anlamda sürdürülebilir bir ekosistem yaratmaya odaklanmıştır. 2019 yılında Denizli’de kurulan tiplay studio; hypercasual, arcade idle ve Snap oyunlarının da içinde olduğu farklı tür ve platformlara uygun oyunlar geliştirmektedir. Kurulduğu günden bu yana altı hit oyunun altına imza atan şirket; Water Shooty, Car Restoration 3D ve Pair Up oyunlarını kendi çatısı altında geliştirmiştir.

Tiplay studio; Queue Jumping, Joust Run, Dodge Master ve Swords Maker oyunlarının Rollic (Zynga) tarafından desteklenen bir ivmelendirici program olan oFON bünyesindeki ekipler tarafından geliştirilmesini de sağlamıştır. Bünyesindeki stüdyoların ve oFON ekiplerinin fikir oluşturma, iterasyon ve kalite kontrol gibi oyun geliştirme süreçlerini uzaktan yönetmelerini sağlamak için Online WorkSpace (OWS) adlı bir teknoloji de geliştiren şirket, 60’dan fazla kişiye istihdam sağlamaktadır. Snap Game Partner programına dahil olan tiplay studio ilk Snap oyununu 2021 yılında geliştirmiştir. tiplay studio, ikisi Denizli’de ve biri İzmir’de olmak üzere toplamda üç ofisiyle faaliyetlerine devam etmektedir.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

Haberlerden ve gelişmelerden hızlı ve kolayca haberdar olmak için,

Dilerseniz Girişim Haberleri uygulamasını buradan iOS cihazınıza indirebilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri uygulamasını buradan Android cihazınıza indirebilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri İnstagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri Linkedin hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.