Tesla’nın Yeni Fabrikasını Nereye Kuracağı Belli Oldu

tesla

Bu yıl Tesla’dan Apple’a, Microsoft’tan Amazon’a kadar birçok teknoloji şirketinin borsa değeri rekor seviyede düştü. Fakat Tesla, hem açacağı yeni fabrika hem de bir süredir beklenen modellerin seri üretime girmesi ile tekrar yükselişe geçmeyi hedefliyor.

tesla

 

 

Tesla, yeni fabrika için konumu doğruladı: Meksika!

Geçtiğimiz günlerde Tesla’nın Güney Kore merkezli pil katot malzemeleri üreten L&F ile bitiş tarihi yaklaşan sözleşmesini 4 kat artan sipariş ile yenilediği ortaya çıktı. Kabaca bir sayı verecek olursak, bu yeni sipariş mevcuda ek olarak 2 yılda 500 bin araç üretileceğini söylüyor.

Tabii şirketin inovatif fikirleri ve uygulamaları bu kadar değil. Dün de geçtiğimiz yıl Hollanda, Norveç, Fransa, İngiltere, İspanya, İsveç, Belçika, İzlanda ve Avusturya’da başlattığı Non-Tesla Supercharger Pilot programını ABD’de erişilebilir yaptı.

Bu da şarj istasyonu şirketleri arasında tekelleşecek kadar büyümesine olanak sağlayacak. Zira artık yalnızca Tesla otomobil kullanıcıları değil, elektrikli bir araca sahip olan herkes bu yüksek hızlı Supercharger istasyonlarını kullanabilecek.

Bugün ise çok şaşırmadığımız ancak beklenmedik bir haber geldi. Yapılan son açıklamalara göre Musk, şirketin önümüzdeki dönemde üreteceği yeni nesil teknolojiler, otomobiller ve diğer araçlar için Meksika’da bir fabrika açacak. Üstelik burada otonom robot teknolojilerinin de rekor seviyede olacağı söyleniyor. Yani bu tercihin ardında ucuz iş gücü arayışı yatmıyor.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Eray Avcı

Kendimi arıyorum, yoldayım, tadını çıkarıyorum

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.