TEB, Kadın Bankacılığı ile kadın patronların ve girişimcilerin yanında olmaya devam ediyor

TEB, Kadın Bankacılığı ile kadın patronların ve girişimcilerin yanında olmaya devam ediyor

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kadın iş gücünün ekonomiye dahil edilmesinin önemi her geçen gün daha fazla artıyor. Kadınlara iş hayatında ihtiyaç duydukları destekleri sağlamak ve karşılaştıkları engelleri aşmalarına destek olmak için 2015 yılında Kadın Bankacılığı’nı kuran Türk Ekonomi Bankası (TEB) bu yönüyle kadınların iş dünyasındaki varlığını güçlendirmeyi hedefliyor. Bugün 70 binden fazla kadın ortaklı müşterisi bulunan TEB, kadın girişimci ve patronların finansa erişimini kolaylaştırmak için kaynaklarıyla kredi çözümleri sunarak finansman desteği sağlıyor. Ayrıca gerçekleştirdiği etkinliklerle de çeşitli iş birliklerinin kapılarını kadın iş sahiplerine açıyor, kurumlar arasında bilgi paylaşımına katkı sunuyor.

 

Gamex

Bu vizyon doğrultusunda “Satınalmacıyla Sanal Tanışma Toplantısı – İstanbul ve Ötesi” serisini başlatan TEB, son olarak da WEConnect International ve ExxonMobil iş birliğiyle kadın iş sahiplerini, farklı sektörlerden kurum temsilcileriyle bir araya getirdi. WeConnect ve Exxon ile sürdürülen program ile iş dünyasındaki kadınların network geliştirme ve ürünleri için yeni pazarlar bulma konusunda destek olunması için çalışılıyor.

TEB, Kadın Bankacılığı ile kadın patronların ve girişimcilerin yanında olmaya devam ediyor

 

TEB Kadın Bankacılığı ile ortak geleceğe pozitif etki 

Kadın girişimcilerin ve patronların iş hayatında ihtiyaç duyduğu finansal veya finansal olmayan desteği sağlamak üzere Kadın Bankacılığını başlatan TEB, kadınların ekonomiye dâhil edilmesi ve güçlendirilmesi misyonu ile nakit yönetiminden pazarlamaya, satıştan liderliğe kadar birçok konuda eğitimler veriyor, mevcut ekosistem paydaşlarıyla ortaklaşa çalışmalara yapmaya, böylelikle daha fazla kadın girişimciye ulaşmaya önem veriyor. TEB, kadın patronları ve girişimcileri desteklemenin, onların iş fikirlerine katkı sunmanın hepimizin ortak geleceğine pozitif etki yaratacağı bilinciyle hareket ediyor. Örneğin, Avrupa Birliği ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ile yaptığı anlaşma çerçevesinde kadınların yönettiği işletmeleri desteklemek ve kadın girişimciliğini teşvik etmek amacıyla “Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği” programına dâhil olarak 50 milyon Euro’luk fonu kadın girişimcilere teminatsız olarak kullandırdı.

 

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri İnstagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri Linkedin hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.