Sun Tekstil’den Yapay Zeka Girişimi MYTH Al’a 350 Bin TL Yatırım

Sun Tekstil, yapay zeka odaklı desen tasarım teknolojisi olan kuluçka girişim MYTH Yapay Zeka ve Tekstil A.Ş.’ye 350 bin TL yatırım yapıyor.

MYTH Al, tasarımcıları ve işletmeleri bir araya getiren, yapay zeka odaklı desen tasarım teknoloji girişimi. MYTH Al teknolojisi; tasarım adımı içeren tüm sektörlerde yeşil ve dijital dönüşüm sağlamaya ve endüstri 4.0 gereksinimlerini karşılamaya odaklanırken, tasarımcıların ilham amaçlı hazırladıkları moodboardların anlık işlenmesiyle benzersiz desenler oluşturmaya yönelik bir araç sunuyor. 2020 yılında kadın girişimci Özgecan Üstgül tarafından kurulan girişim İTÜ Teknopark’da yer alıyor.

Sun Tekstil

Sun Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Elvan Ünlütürk, yaptıkları yatırımla ilgili bilgi vererek, “MYTH Al girişiminin kullandığı desen tasarım teknolojisiyle ürün geliştirme süreçlerimizi kısaltıp, operasyon verimliliğimizi artırmayı planlıyoruz. Ön protokolü imzaladık. Tekstilde ezber bozan, yenilikçi dijital dönüşüm projeleri geliştirmeye devam ediyoruz. Bilginin gücüne inanıyor, dijitalleşmenin yalnızca bir adım değil uzun yol olduğu bilinciyle hareket ederek koleksiyonlarımızı ve projelerimizi değişimin dinamizmine uyumluyoruz.” dedi.

Sun Tekstil

 

Sun Tekstil A.Ş. Hakkında: Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu içerisinde 312’nci sırada yer alan Sun Tekstil, kurulduğu 1987 yılından bu yana hazır giyim perakende sektöründe faaliyet gösteren global markaların çözüm ortağı olarak kadın giyim koleksiyonları tasarlıyor, üretiyor, tedarik ve satışını gerçekleştiriyor. İzmir ve Manisa’daki iki üretim tesisi ve konfeksiyon tedarikçileri aracılığıyla ayda 3 milyon adeti aşan ürüne imza atıyor, 1500 yeni tasarım geliştiriyor ve üretiminin yüzde 90’dan fazlasını ihraç ediyor.

Hizmet sunduğu markaların global ağıyla birlikte ürünleri 100’e yakın ülkede tüketicilerle buluşan Sun Tekstil’in kumaş üreten Ekoten Tekstil unvanıyla İzmir’de ve Sun Textile LTD UK unvanıyla İngiltere’de kurulmuş iki bağlı ortaklığı bulunuyor.  Sun Tekstil 20 Mayıs 2022’de Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlamıştır. Halka  arzdan sonra 30 Haziran 2022 tarihinde yapılan 2021 yılı Olağan Genel Kurulu’nda Şirket’in yasal kayıtlarda bulunan net dağıtılabilir dönem kar tutarının 124.255.925,26 TL olduğu görüşülmüş ve tamamının dağıtılması kararlaştırılmış olup, 20 Temmuz 2022 tarihinde ödeme gerçekleştirilmiştir.

 

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.