Riot Games Wargaming’in Sidney Stüdyosunu Bünyesine Kattı

Riot Games Wargaming'in Sidney Stüdyosunu Bünyesine Kattı

Riot Games, Çevrimiçi Oyunların Geliştirilmesini Hızlandırmak Adına Wargaming’in Sidney Stüdyosunu Bünyesine Kattı

Stüdyo bundan böyle Riot Sidney olarak adlandırılacak ve çalışmalar ekibin mevcut ofisinden sürdürülecek.

 

Canlı hizmet oyunları ve ağ teknolojisindeki uzmanlığıyla bilinen stüdyo, Riot’a geçmeden önce Wargaming’in ürünlerinde yenilikçi özellikler geliştirmesine destek oluyordu.

 

Riot Games, Wargaming’in Sidney stüdyosunu bünyesine kattı. Adı Riot Sidney olarak değişecek stüdyo, dünya çapında pek çok popüler oyuna sahip.  Şirket ayrıca, yeni nesil oyun geliştirme araçlarıyla sunucuları ve birtakım AR-GE projelerinin yanı sıra yeni oyun özellikleri, eklentileri ve konsol portları için de prototipler üretmede dünyanın önde gelen geliştirme stüdyoları arasında yer alıyor.

 

Riot Sidney, alanındaki dev uzmanlığıyla Riot’un teknoloji ekiplerinin yanı sıra League of Legends ve VALORANT’ın da geliştirilmesine katkı sağlayacak. Sektöre yıllarını vermiş Geliştirme Stüdyoları Lideri Molly Mason-Boule’nin altında çalışacak stüdyo, Riot’un Geliştirme Stüdyoları’nda yapılan çalışmalarda kilit rol oynayacak. Molly’nin liderliğinde küresel oyun geliştirmeye yönelik yaklaşımını genişleten Riot, zamanla Avustralya’daki oyun sektörünü büyütmeyi amaçlıyor. Aynı zamanda benzer fırsatları değerlendirerek sektörün deneyimli stüdyolarındaki uzman isimleri bünyesine katmaya devam etmeyi hedefliyor.

Riot Games Wargaming'in Sidney Stüdyosunu Bünyesine Kattı

Avustralya’daki en büyük oyun geliştirme stüdyolarından biri olan stüdyo, daha önce hem konsollarda hem de bilgisayarda çıkan World of Tanks, World of Warships ve daha birçok oyun üzerinde çalıştı. Stüdyonun 2012’de Wargaming’e katılmasında ödüllü teknolojileri Bigworld Technology’nin büyük katkısı oldu. Stüdyo, Wargaming’e katılmadan önce Bigworld Technology 30’dan fazla MMO ile çevrimiçi oyuna güç sağlıyordu. Üstelik Guinness Rekorlar Kitabı’ndaki tek bir MMO sunucunda Aynı Anda En Çok Çevrimiçi Oyuncu rekorunun da sahibiydi. Wargaming, Bigworld Technology’nin sahibi olmaya ve onu ürünlerinde kullanmaya devam edecek.

 

Şirket stüdyoyu bünyesine katması, Bigworld Technology’nin Wargaming’e katılmasından ve stüdyonun dünyanın en popüler oyunlarından birkaçını üretmesinden 10 yıl sonra gerçekleşti. 25 yılı aşkın bir oyun deneyimine sahip Avustralyalı stüdyo, bölgedeki ve sektördeki en yenilikçi ekiplerden biri olduğunu ispatladı. Stüdyonun geliştirme ekibinin tamamı Riot Sidney’e katılırken mevcut yayıncılık ekibi Wargaming’le çalışmaya devam edecek.

 

Daha fazla bilgi için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

Bültenden düzenlenmiştir.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.