/

Razer, zVentures Web3 İnkübatörünü Kurdu

Razer, zVentures Web3 İnkübatör

zVentures Web3 İnkübatörü (ZW3I), yenilikçi Web 3.0 oyun projelerini ve deneyimlerini finanse etmek için kaynaklar ayıracak.

IRVINE, Kaliforniya – Oyuncular için önde gelen küresel yaşam tarzı markası Razer™, dünya çapındaki oyun şirketleri ve geliştiriciler için zVentures Web3 İnkübatörünü (ZW3I) sunuyor. zVentures, Razer’ın erken aşama girişim koludur ve Razer’ın stratejik yatırım faaliyetlerinin ayrılmaz bir parçası olarak tasarlanmıştır. ZW3I aracılığıyla Razer, yeni nesil blockchain özellikli oyun şirketlerinin ve onların projelerinin oluşturulmasına yardımcı olmayı hedefliyor.

Günümüze dek Web3 özellikli oyunlar, çekirdek oyuncu topluluklarıyla etkileşim kurmak ve onlara ulaşmak konusunda büyük sıkıntılar çekiyor. Blockchain yetenekleri, oyuncu deneyimini geliştirme adına büyük potansiyele sahip olsa da oyucuları buna başarılı bir şekilde dahil etmek zordur; çünkü bu olay bir oyunda oyuncuların davranışlarının ve bireysel motivasyonlarının ne olduğunun derinlemesine anlaşılmasını gerektiren karmaşık bir süreçtir. Ayrıca, şu anda piyasada bulunan birçok blockchain oyunu, oyunu optimize etmek ve geliştirmek için teknolojiden yararlanmak yerine öncelikle blockchain teknolojisi entegrasyonuna odaklanmaktadır. Bu, oyuncuların ilgisini kaybetmesine ve onları elde tutma oranının düşmesine neden olur.

Gamex

Bu nedenle zVentures, gelecek vaat eden Web 3.0 oyunlarını ve ortaklarını belirleme sürecinde oyun kalitesine öncelik vermek için ZW3I’den yararlanacak. Blok zinciri teknolojisine geçiş yapıp Web 3.0 ekosistemine girerken, başarılı oyunlar yaratmakta güçlü bir sicile sahip yerleşik oyun şirketlerini desteklemeye odaklanacak. Bu şirketler, oyun geliştirmedeki uzmanlıklarını kullanarak, daha geniş bir oyuncu tabanını kapsayacak ilgi çekici ve eğlenceli blockchain oyunları yaratma potansiyeline sahipler ve böylece oyun endüstrisinde blockchain teknolojisinin büyümesini ve benimsenmesini teşvik edecekler.

Razer

Razer Blockchain Direktörü Lawrence Lin “Oyun deneyimi, herhangi bir başarılı oyun lansmanının en önemli parçasıdır. Blockchain teknolojileri ve güçlü oyun bilgisine sahip şirketlerin desteğiyle, Web 3.0’ın herkes için bu deneyimde devrim yaratacağından eminiz” dedi ve devam etti, “ZW3I, ana akım denemeleri endüstri geneline yaymak için öncü oyun projeleriyle yakın iş birliği geliştirmemize yardımcı olacak.”

Seçilen oyun şirketleri, küresel oyun topluluğu için eğlenceli ve devrim niteliğinde oyunlar oluşturma yolculuklarını güçlendirip hızlandırmak adına Razer’ın pazarlama ve ortaklık destek programlarına erişim elde edecek.

Ayrıca şirketler, Razer’ın güçlü donanım, yazılım ve hizmet ekosisteminden yararlanabilecekler. Tıpkı oyuncuların kişisel bilgisayarlarında oyun oynarken Razer’ın ödül programı aracılığıyla Razer Silver kazanabildikleri “Razer Cortex: Play to Earn”deki özellikler gibi, her proje ihtiyaçlarına göre uyarlanmış destek alacak. Ayrıca seçilen şirketler, zVentures’ın geniş ortaklık ağına erişebilecek. Buna Animoca Brands, Amazon Web Services, 1Up Ventures, Griffin Gaming Partners ve Play Ventures Future Fund gibi oyun odaklı ekosistem kurucuları, teknoloji platformları ve yatırımcılar da dahil olacak.

zVentures, oyun şirketlerini ve ortaklarını ZW3I hakkında daha fazla bilgi almak için iletişime geçmeye davet ediyor. Daha fazla bilgi için lütfen buraya bakın.

Razer’ın sizi #WinItYourWay için nasıl güçlendirdiği hakkında daha fazla bilgi için lütfen buraya bakın.

 

RAZER HAKKINDA

Razer™, oyuncular için dünyanın lider yaşam tarzı markasıdır.

Razer’ın üç başlı yılan markası, küresel oyun ve e-spor topluluklarında en çok tanınan logolardan biridir. Her kıtaya yayılan bir hayran kitlesine sahip olan şirket, donanım, yazılım ve hizmetlerden oluşan dünyanın en büyük oyuncu odaklı ekosistemini tasarladı ve inşa etti.

Razer’ın ödüllü donanımı, yüksek performanslı oyun çevre birimlerini ve Blade oyun dizüstü bilgisayarlarını içerir.

200 milyondan fazla kullanıcıya sahip Razer yazılım platformu, Razer Synapse (Nesnelerin İnterneti platformu), Razer Chroma RGB (binlerce cihazı ve yüzlerce oyunu/uygulamayı destekleyen tescilli RGB aydınlatma teknolojisi sistemi) ve Razer Cortex’i (bir oyun optimazyon ve launcher yazılımı) içerir.

Razer ayrıca oyuncular, gençler, Y kuşağı ve Z kuşağı için ödeme hizmetleri sunuyor. Razer Gold, dünyanın en büyük oyun ödeme hizmetlerinden biridir ve Razer Fintech, gelişmekte olan pazarlarda fintech hizmetleri sunmaktadır.

2005 yılında kurulan Razer’ın iki ana merkezi Irvine (Kaliforniya) ve Singapur’da olup, bölge merkezleri Hamburg ve Şanghay’dadır. Razer’ın dünya çapında 19 ofisi var ve ABD, Avrupa ve Çin’de oyuncular için lider marka olarak kabul ediliyor.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Eray Avcı

Kendimi arıyorum, yoldayım, tadını çıkarıyorum

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.