DOMiNO Ventures’ın Orta Asya’da yaptığı ikinci yatırım, yapay zeka destekli E-ticaret çözümleri sağlayan PointAI oldu!

PointAI

Yapay Zeka destekli çözümü ile E-ticaret destek deneyimini farklı bir noktaya getiren PointAI, ilk yatırımını DOMiNO Ventures başta olmak üzere PLUG&PLAY ve Aloqa Ventures’ten aldı.

2023 yılında Özbekistan’da Azamat Khamidov ve Aslkhon Khoshimkhujaev’in öncülüğünde genç ve dinamik ekip yapısıyla ortaya çıkan PointAI, kısa sürede pazarda rakipleri arasında güçlü bir konuma sahip olmayı başardı. Otomasyon sayesinde müşteri deneyim ekiplerine 70% oranında maliyet avantajı sağlaması, 94% oranında müşteri memnuniyet puanı kazandırması ve yıllık $100,000  tasarruf imkanı sağlaması sayesinde global pazardaki rakipleri arasında da güçlü bir yer edinmiş durumda.

PointAI; yapay zeka çözümü ile standart soru kalıpların otomatize ederek verimliliği arttırır ve ekiplerin hiçbir ek maliyet olmadan geniş ölçekte kişiselleştirilmiş, yüksek kalitede müşteri deneyimi yaratmalarını sağlar.PointAI Co-pilot, müşteri deneyim ekiplerinin tekrarlayan görevlerini otomatize etmek için özel olarak tasarlanmıştır. Ekipler bu sayede karmaşık sorunlara odaklanabilir ve yüksek kalitede kişiselleştirilmiş müşteri hizmetleri sunmaya vakit ayırabilirler.

 PointAI

PointAI Kurucu Ortağı Azamat Khamidov:

“PointAI olarak hedefimiz, e-ticaret şirketlerinin ihtiyaçlarına yönelik, yapay zeka destekli yenilikçi çözümler sunmak ve müşteri memnuniyetini arttırmaktır. Bu yatırım ile PointAI, büyümeye ve yeni pazarlardaki konumunu güçlendirmeye devam edecektir” 

DOMiNO Ventures Yönetici Ortağı Mustafa Kopuk, Orta Asya’daki ikinci yatırımlarına ilişkin olarak şu sözleri sarf etti:

“Orta Asya’nın canlı startup ekosistemi, büyüme için heyecan verici fırsatlar sunuyor. PointAI’nın başarısı, bölgenin girişimcilerinin değer yaratma konusundaki potansiyelini yansıtıyor. Global pazarda büyüme potansiyeli olan girişimleri destekleyerek, startup ekosisteminin gelişimine katkıda bulunmaya devam edeceğiz”

*Bültenden Düzenlenmiştir*

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #YatırımHaberleri İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.