//

OroraTech, 15 Milyon Euro Yatırım Aldı!

OroraTech

OroraTech, 15 milyon euro yatırım aldı!

OroraTech ne yapıyor?

OroraTech

İkinci termal kızılötesi kamerasını piyasaya sürmeye hazırlanan Münih merkezli OroraTech 15 milyon euro yatırım aldı. Uzay tabanlı termal kızılötesi gözlem yeteneklerinden yararlanan OroraTech’in pazara sunduğu ilk çözüm, orman yangını tespiti ve izlemesi için mevcut üçüncü taraf verilerini kullanan ve ABD Orman Servisi gibi müşteriler tarafından kullanılan, günde 100.000’den fazla yangını tespit eden ve altı kıtada 160 milyon hektardan fazla ormanı koruyan bir Wildfire Intelligence çözümüdür.

OroraTech’in nihai hedefi uzayda 100 kameradan oluşan bir takımyıldızı oluşturmak ve bu takımyıldızın her 30 dakikada bir küresel ölçekte yinelenen bilgiler sunabilmesini sağlamak.

Yatırım detayları

OroraTech

A Serisi yatırım, Findus Venture, Ananda Impact Ventures, BayernKapital, ConActivity, APEX Ventures, SpaceTec Capital ve sektör uzmanları Ingo Baumann ve Clemens Kaiser gibi mevcut yatırımcıların yanı sıra Belçikalı Edaphon tarafından yönetildi. Turun seyreltici olmayan bir kısmı Avrupa Uzay Ajansı (ESA) ve Bavyera Serbest Eyaleti tarafından ortaklaşa finanse edildi.

OroraTech CEO’su Thomas Grübler, “Bir yıl içinde başardıklarımızdan dolayı çok gururluyum, kendi beklentilerimizi aşan ve dünyada benzeri olmayan ilk kameramızı uzaya gönderdik” açıklamalarını yaptı.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.