//

Odyssey Interactive, 19 Milyon Dolar Yatırım Aldı!

Odyssey Interactive

Odyssey Interactive, Seri A yatırım turunda 19 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı. Anthos Capital, The Mini Fund, Andreessen Horowitz ve Mitch Laskey, Makers Fund tarafından yönetilen Seri A turundaki diğer yatırımcılardı.

Odyssey Interactive

Daha önce Netflix ve Riot Games’te çalışmış olan kişiler Odyssey’in seçkin ekibini oluşturuyor. Ekip, League of Legends ve Teamfight Tactics gibi oyunlarda yaptıkları çalışmalar sayesinde çok oyunculu oyun konusunda oldukça fazla bilgiye sahip.

Şirketin ilk sürümü Omega Strikers oldu. Geçen ayki açık beta lansmanından bu yana yaklaşık 8.000 oyuncu Steam’de oyun için %87 olumlu puan bıraktı. Odyssey resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, oyunun konsollarda ve mobil cihazlarda kullanıma sunulacağını belirtti.

Yapılan açıklamalar

Odyssey Interactive

Odyssey Interactive’in Kurucu Ortağı olan Dax Andrus; “Oyunun tamamlanmamış sürümüne gelen ilgi ve hayranların katkıları tüm dünyadaki oyuncularda oluşturmak istediğimiz etkiye dair hayalimizi güçlendirdi. Yapımcı ekip olarak amacımız ilham vermek ve oyuncuların rekabetçi ruhunu ateşlemek. Beta sürümünün geri bildirimleri ile hedeflediğimiz düzeye ulaşarak oyunun tam sürümünü çıkarmayı planlıyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Ryann Lai ise şu açıklamarı yaptı: “Odyssey Interactive ekibi, online geliştirme, gönderme ve çalıştırma konusunda etkileyici, çok yönlü ve uygulamalı bir deneyime sahip. İlk oyunları Omega Strikers’ın piyasaya sürülmesi, onların sevimli bir IP yaratma ve günümüzün son derece rekabetçi içerik pazarında başarılı olmak için gereken çeviklik, hassasiyet ve anlayışla yürütme yeteneklerini sergiliyor.”

Geliştiriciye göre Omega Strikers önümüzdeki aylarda iki yeni karaktere kavuşacak ve kullanıcı geri bildirimlerine bağlı olarak iyileştirmeler ve dengelemeler yapılacak.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.