//

Occtoo, 4,6 Milyon Euro Yatırım Aldı!

Occtoo

SaaS girişimi Occtoo 4,6 milyon euro yatırım aldı. Malmö merkezli ekip, dijital şirketlerin düşük kodlu birleştirilebilir bir deneyim veri platformuyla müşteriler için daha alakalı deneyimler oluşturmasına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Occtoo nedir?

Occtoo

Gamex

Deneyim Veri Platformu, yeni bir dijital deneyimin/uygulamanın günler içinde başlatılmasına ve küresel düzeyde kolayca ölçeklendirilmesine olanak tanıyor. Daha önce kaynak zengini işletmeler için ayrılmış olan şirketlere yeni fırsatlar sunuyor ve büyüyen deneyim pazarının geleceği için heyecan verici bir potansiyele sahip.

Occtoo özellikle Cartier, Intersport ve Nordic Nest gibi çok kanallı satış stratejilerini destekleme ihtiyacı duyan üst orta pazar ve kurumsal ölçekli perakendeciler arasında popüler hale geldi. Yatırım, genişlemeyi hızlandırmak, iş ortağı ağını büyütmek ve ürün geliştirmeyi desteklemek için kullanılacak.

Yatırım detayları ve açıklamalar

Occtoo

Newion liderliğindeki Tohum turunda 4,6 milyon euro yatırım alındı. Mevcut yatırımcılar 42CAP ve Industrifonden de turda yer aldı.

CEO Niclas Mollin, : “MACH/Composable sistemlere yatırım yapmak geleneksel olarak teknoloji meraklısı kuruluşlar için ayrılmıştı. Deneyim Verileri Platformumuzla bu kurulumu, birleştirilebilir bir yaklaşımın avantajlarından yararlanmak isteyen ancak geliştirici ağırlıklı bir organizasyona sahip olmayan daha fazla şirket ve kuruluştaki daha fazla ekip için kullanılabilir hale getiriyoruz. ” açıklamalarında bulundu.

Öten yandan şirketin ortağı olan John Sjölander da şunları söyledi: “Bu yatırım konusunda çok heyecanlıyız. Ekip, gelişmekte olan bu alanda çok fazla müşteri değeri sağlayan ve dijital ekipler için hayatı çok daha kolay hale getirecek etkileyici bir ürün inşa etti. Occtoo’nun bu yeni kategoride liderlik rolünü üstlenmek için iyi bir konumda olduğunu görüyoruz.”

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer #Gündem Yazılarımız İçin Tıklayınız.

Dilerseniz Girişim Haberleri Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri LinkedIn hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.