//

Notion Nasıl Kullanılır?

Notion Nasıl Kullanılır?
Notion Nasıl Kullanılır?

Tüm Çalışma Alanlarının Ortak Noktası : Notion

Proje planlamadan işbirliğine kadar her konuda yardımcı olabilecek hepsi bir arada bir çözüm arıyor iseniz Notion tam size göre bir araçtır. İster kişisel bir proje üzerinde çalışıyor ister bir işletmeyi yönetiyor olun, Notion ile beraber notlarınızı, görevlerinizi ve projelerinizi başkalarıyla paylaşması kolay tek bir yerde bir araya getirebilirsiniz. Ayrıca son derece esnek ve basit bir not alma uygulaması olarak kullanabilir veya videolar, resimler ve belgeler gibi birden fazla içerik türünü tek bir yerde içeren karmaşık projeler oluşturabilirsiniz.

Notion, bir Fikir, bir fikir, bir hedef, bir eylem öğesi, bir metin veya kod parçacığıdır. Takip etmek veya başkalarıyla paylaşmak istediğiniz bir şeydir; bir görev listesi, bir takvim etkinliği vb. Bir Notion, arkadaşlarınızla akşam yemeği planları hakkında yeni bir posta mesajı kadar basit veya tüm hayatınızı tek bir yerde düzenlemek gibi daha karmaşık olabilir.

Gamex

Bu uygulama ile çağrı listelerinden proje listelerine, notlardan bağlantılara kadar tüm görevleriniz tek bir yerde. Verilerinizi takvimler, galeriler ve bloglar gibi çoklu konseptler halinde düzenleyebilirsiniz.

Notion’a Başlarken

Notion, çalışma programları, zaman takibi, görev atamaları ve daha fazlası dahil olmak üzere bir iş veya kişisel projenin tüm yönlerini yönetmek için kullanılabilen çevrimiçi bir proje yönetim aracıdır. Ayrıca ekibinizdeki veya kuruluşunuzdaki diğer kişilerle işbirliği yapmak için de kullanılabilir.

Uygulamayı kullanmanın ilk adımı bir hesap oluşturmaktır. Web uygulaması veya mobil uygulama üzerinden giriş yaptıktan sonra, Notion hakkında bazı temel bilgileri ve kullanmaya nasıl başlayacağınızı içeren bir karşılama ekranı göreceksiniz. Bu seçeneklerden herhangi birine tıkladığınızda, Dropbox’tan dosya içe aktarmanın yanı sıra yeni belgeler oluşturma ve bunları e-posta veya anlık mesaj yoluyla ekibinizdeki diğer kişilerle paylaşma gibi önemli özelliklerde size yol gösteren etkileşimli bir kılavuz başlayacaktır.

Notion Nasıl Kullanılır?
Notion Nasıl Kullanılır?

Şablon Oluşturma ve Kullanma

Notion’u bir tuval ve kendinizi de bir ressam olarak düşünebilirsiniz. İşleriniz için haftalık veya aylık takvim, alışkanlık takibi, kanban metodu, Eienhower matrisi ve daha birçok şablonu hazır olarak kendi çalışma alanınıza ekleyebilir ve bunun yanında başka kişilerin de oluşturmuş olduğu şablonları kendi alanınıza kopyalayabilirsiniz. Bu noktada şablon bulmakta zorlanıyorsanız, çalışma alanınızda sol alt köşede şablonlar (templates) şeklinde hazır şablonlara erişebilirsiniz.

Notion Nasıl Kullanılır?
Notion Nasıl Kullanılır?

Hazır şablonlara ek olarak bembeyaz bir sayfada istediğiniz gibi to-do, sayfa ekleme, başlık oluşturma veya resim ekleme gibi araçları kullanarak kendi şablonunuzu da yapabilirsiniz. Uygulamanın bu anlamda size istediğiniz her şeyi yapma olanağı sunması ve kendi sevdiğiniz şeylere göre hayatınızı yaşamak belki de en büyük değer önerilerinden biri olabilir. Sonuçta hayallerimiz sonsuz…

Notion Nasıl Kullanılır?
Notion Nasıl Kullanılır?

Sizler İçin Bazı Kullanım Alanları

  • Bütçe Takibi
  • Ders esnasındaki notlarınızı düzenleme ve son tarih ekleme
  • Haftalık yapılacaklar listesi oluşturma
  • Seyahat planlarınızı yapma
  • Okuma listesi oluşturma
  • Cornell not tutma metodunu çevrimiçi ortamda kullanabilme
  • Kişisel portföyünüzü düzenleme ve burada barındırma
  • Satış raporlarınızı düzenleme

gibi daha aklınıza gelmeyen birçok farklı ve birbirinden ilginç şablonları kullanabilir ve hayatınızı bu sayede daha düzenli yaşayabilirsiniz.

Arkadaşlarınızla Ortak Çalışma Alanları

Gerçek zamanlı işbirliği, belgeleri arkadaşlarınızla gerçek zamanlı olarak paylaşmanıza ve düzenlemenize olanak tanıyan bir özelliktir. Bağlantıyı paylaşarak Notion’unuzu başkalarıyla paylaşabilirsiniz, bu da onlara kendi not defterlerini oluşturma ve dosya ekleme erişimi verecektir. Notion’unuzu tek bir kişiyle veya bir grup insanla paylaşmak istiyorsanız, onlara e-posta yoluyla bir davet kodu gönderebilirsiniz. Bu, onların da kendi not defterlerini oluşturmalarına ve dosya eklemelerine olanak tanıyacaktır!

Not: Hesaplarında oturum açmamışlarsa, paylaşılan not defterine erişmeden önce oturum açmaları istenecektir.

Notion nasıl kullanılır? yazımızı beğendiğinizi ve hayatınızı yönetmek için faydalı bulduğunuzu umuyoruz. Uygulama ile yapabileceğiniz o kadar çok şey var ki, hepsini burada listelemek zor. Yukarıda listelenen adımlarla başlayın ve kendi deneyiminizi nasıl özelleştirebileceğinizi keşfedin.

Bu uygulama, kişinin hayatının tüm yönlerini düzenlemek için güçlü bir araçtır, ancak başka birçok kullanım alanı da vardır. Eğer bu şablonlar ve araçlar bana yeterli değil diyorsanız, Google’den de “Notion Şablonlar” diye aratarak daha birçok şablona erişebilirsiniz.

Bonus Bilgi

Eğer öğrenciyseniz üniversitenizin size vermiş olduğu öğrenci mail adresinizle kaydolarak premium özelliklerden faydalanabilirsiniz.

Girişim Haberleri Kimdir?

Girişim Haberleri; Kasım 2020’den beri etkin ve aktif faaliyet gösteren, girişimcilik ekosistemine ait her bir parçaya değer vererek ilerleyen bir haber ve içerik sitesidir. Girişim Haberleri’nin en büyük misyonu, iş dünyasına hükmeden girişim ve yatırım aksiyonlarını inovatif bir ele alış ile bu sistemin parçası olan herkese dağıtmaktır. En büyük amacımız ise, ekosistemin en büyük haber kaynağı ve en çeşitli içerik üreticisi olarak, okurlarımıza yalnızca gelişmeleri iletmek değil, onların da bu gelişmelerin bir parçası olduklarını hissettirmektir. Siz de ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bültenimize abone olabilir, bu ekosistemin bir parçası olarak her gün büyümek ve gelişmek istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ailemize katılabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri İnstagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Girişim Haberleri Linkedin hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Eray Avcı

Kendimi arıyorum, yoldayım, tadını çıkarıyorum

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.